No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Primátor zatiaľ rozpočet nepodpísal

22. júna 2012 |  | 

Uznesenie o rozpočte, ktorý odsúhlasili poslanci počas utorkového rokovania, stále nie je podpísané. Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko trvá na tom, že rozpočet je likvidačný a ublížil by občanom mesta, preto zvažuje, či ho podpíše. Na rozhodovanie má ešte týždeň.

V rozpočte pre rok 2012, ktorý schválilo mestské zastupiteľstvo až tento týždeň, sa nepočíta s 80-tisícovým úverom na dopravné ihrisko ani so začatím výstavby 50-metrového bazéna na Kurinci. Oproti pôvodnému návrhu sa znížil príspevok pre Technické služby mesta (TSM), z takmer 1,7 mil. na 1,3 mil. eur. Poslanci SMER-u tiež žiadali znížiť výdavky pri mestských novinách viac ako o polovicu, pri dotáciách na športové kluby vrátane MŠK navrhli znížiť balík financií z 200 na 130 tisíc eur.

Ako primátor pre Rimava.sk uviedol, podľa neho je nelogické, že TSM majú dostať menej peňazí, ak im od júla pribudne aj zber odpadu. "Nerozumiem ekonomickému mysleniu poslancov SMER-u," podotkol primátor a doplnil, že plánovaný prebytok v rozpočte vo výške viac ako 30 tisíc nestačí ani na schválenú digitalizáciu kina, problematické bude vyplácanie futbalistov či mestské noviny. Podľa primátora sú niektoré odsúhlasené návrhy nelogické a likvidačné, preto zváži, či uznesenie podpíše. Ak by využil právo veta, poslanci môžu svoje rozhodnutie opätovne potvrdiť, potrebná bude trojpätinová väčšina hlasov.

Primátor však uviedol, že už podpísal uznesenie, ktorým poslanci poverili hlavného kontrolóra, aby podal podnet na okresnú prokuratúru kvôli kúpe smetiarskych áut. "Toto je podpísané," potvrdil Šimko a dodal, že kontrolór tak môže odovzdať potrebné dokumenty prokurátorovi.

Rozpočet schválili poslanci na tretíkrát. Zahrnuté je v ňom asfaltovanie ulíc, vybudovanie parkovísk na Sídlisku Západ a na Malohontskej aj chodníka na Ulici Cintorínskej, zriadenie chránenej dielne pri mestskej polícii. Navýšené sú tiež výdavky pre Mestskú bytovú správu na 85 tisíc eur, na vysporiadanie časti dlhu mesta voči odpredaným bytovým domom. Počíta sa aj s vyššou sumou na infraštruktúru na Sobôtke.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross