No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Revúca sa ocitla medzi desiatimi najlepšími v rebríčku verejných obstarávateľov

Foto ilustračné.

REVÚCA – Analytici z portálu TRANSPAREX. sa pozreli bližšie na kvalitu a transparentnosť verejných obstarávaní na Slovensku. Zostavili rebríček TOP Zodpovedných verejných obstarávateľov za rok 2022.

Mesto Revúca sa v rebríčku hodnotenia ocitlo na popredných priečkach spomedzi 4 440 verejných obstarávateľov a získala nadpriemerné hodnotenie A+. Ako priblížila Patricia Šefranová z kancelárie primátora, v kategórii miest a obcí sa revúcka samospráva ocitla na 8. mieste.

“Je to pre nás dôležitá spätná väzba, z ktorej vyplýva že k procesu verejného obstarávania pristupujeme zodpovedne. Snažíme sa o kvalitnú prípravu zákaziek, aby sme pri investovaní verejných zdrojov dosiahli čo najlepší pomery kvality a ceny,” povedal primátor mesta Revúca Július Buchta.

Článok pokračuje pod reklamou


Nie je to prvýkrát, čo Revúca získala popredné postavenie v hodnotení kvality verejného obstarávania. V roku 2022 Nadácia zastavme korupciu v rebríčku Zindex umiestnila Revúcu na prvé miesto v kategórii malé mestá.

“Aj tieto hodnotenia dokazujú, že spolu s ľuďmi na mestskom úrade odvádzame kvalitnú prácu, za čo sa im chcem poďakovať. Už niekoľko nezávislých inštitúcií potvrdilo, že s verejnými financiami sa snažíme narábať čo najefektívnejšie,” dodal Buchta. 

Zdroj: mesto Revúca

NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross