No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Revúcka nemocnica získala finančný príspevok. Investuje ho do nového vybavenia

17. júna 2024 | | |  | 
Zdroj: COOP Jednota

REVÚCA – Nadácia COOP Jednota darovala 14. júna Nemocnici s poliklinikou v Revúcej peňažný dar vo výške 4 000 eur. Symbolický šek odovzdali Jozef Sedlák, predseda predstavenstva a Ján Bilinský, predseda správnej rady Nadácie COOP Jednota.

Príspevky nadácie sa často využívajú na nákup zdravotníckych prístrojov a pomôcok pre nemocnice po celom Slovensku.

Pre kvalitnú zdravotnú starostlivosť je dôležité neustále modernizovať nemocnicu a zabezpečovať ju modernými prístrojmi, ktoré zlepšujú diagnostiku pacientov. Vďaka daru sme nakúpili nové prístrojové vybavenie,“ uviedla Janette Hrbálová, riaditeľka Nemocnice s poliklinikou v Revúcej.

Článok pokračuje pod reklamou


Moderný EKG prístroj pre novú ambulanciu

Nadácia sa zodpovedne stavia k spoločenským otázkam a zapája princípy spoločenskej zodpovednosti do svojej činnosti.

Ako ďalej informovala riaditeľka nemocnice, vďaka nadácii nemocnica zakúpila EKG prístroj pre novootvorenú kardiologickú ambulanciu, ktorý umožňuje presné a kvalitné snímanie srdca. Tento prístroj je nevyhnutný pri vyšetreniach pacientov s bolesťami v hrudníku, pretože dokáže včas diagnostikovať infarkt myokardu.

"Zvyšné prostriedky sme použili na zakúpenie modernej operačnej lampy pre traumatologickú ambulanciu. Kvalitné osvetlenie je dôležité pri chirurgických zákrokoch a ošetreniach,“ povedala J. Hrbálová.

Regionálna podpora a spolupatričnosť

Predseda predstavenstva COOP Jednoty v Revúcej Jozef Sedlák vyjadril radosť, že ich spoločnosť je súčasťou systému, ktorý je založený na vzájomnej pomoci a spolupatričnosti.

"Verím, že nové prístroje budú prínosom pre všetkých pacientov. Rovnako dúfam, že ľudia v regióne budú dbať o svoje zdravie a nemocnicu budú potrebovať čo najmenej,“ uzavrel predseda predstavenstva.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross