No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Revúcu oživí nová atrakcia, vďaka interaktívnej hre sa ponoríte do sveta rozprávok

REVÚCA – V meste Revúca pribudla nová atrakcia pre návštevníkov regiónu i domácich obyvateľov. Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Gemer v spolupráci so skúseným autorským tímom vytvorila interaktívnu hru “Hviezdojed – cesta za čarodejníkom”.

Nová mestská hra ponúka rodinám s deťmi zábavu a dobrodružstvo, ktoré ich prenesie do kúzelného sveta rozprávok. Ako uvádza tím OOCR Gemer, autori sa inšpirovali známymi osobnosťami ako je Pavol Dobšinský a Gustáv Reuss.

Hra sa odohráva v rôznych lokalitách mesta Revúca, kde sa deti pomocou mobilného telefónu ponoria do príbehu o Hviezdojedovi. K úspešnému zdolaniu všetkých úloh, ktoré na návštevníkov čakajú, postačí nabitý telefón s prístupom na internet.

Článok pokračuje pod reklamou


„Hoci je hra inšpirovaná svetmi dvoch autorov, v Hviezdojedovi nehrá hlavnú úlohu ani Dobšinský, ani Reuss. Hlavnými hrdinami sú deti, ktoré si vďaka fantázii skladajú nový príbeh,“ vysvetľuje autorka scenáru Jana Pekárková. Celá hra, od začiatku po koniec, trvá približne 55 minút, má 26 úloh a dokončiť ju zvládnu deti od 3 rokov. Tak, ako má každá rozprávka pozitívny koniec, účastníci získajú po prejdení všetkých úloh v TIC v Revúcej pexeso s motívom hry Hviezdojed a v ponuke sú aj osviežujúce rozprávkové nápoje.

„Hlavnou myšlienkou pri vzniku mestskej hry Hviezdojed bolo oživiť ulice mesta Revúca. Inšpiráciu sme našli v meste Trnava, kde majú takéto hry vysokú úroveň a sú mimoriadne populárne. Nová mestská hra je úplne originálna, do svojho deja vás vtiahne rozprávkový príbeh o zlodejovi – čarodejníkovi, ktorý ukradol všetky hviezdy na oblohe," vysvetľuje Jaroslav Hric z OOCR Gemer.

Hra stavia základy na šiestich železných rozprávkových sochách a tvorcovia tomu prispôsobili aj grafický dizajn hry. „Hra Hviezdojed je príbeh o ukradnutých hviezdach a tme, ktorá odrazu zahalí Revúcu. Preto som na ilustrácie vybral techniku kresby a maľby tušom, veď aj noc je čierna ako tuš,“ priblížil ilustrátor a grafik Ján Baláž.

Zaujímavý dej s pestrými úlohami, rozprávkové ilustrácie, ale aj pútavé sprievodné slovo, ktoré vás počas celej hry bude sprevádzať, vás zaručene vtiahne do deja a každý návštevník sa na chvíľu ocitne v rozprávkovom svete, v ktorom bude mať možnosť zachrániť Revúcu od tmy a vrátiť späť na oblohu všetky ukradnuté hviezdy.

Interaktívna mestská hra je dostupná na webovej stránke hviezdojed.sk. Návštevníkom odporúčajú si hru zahrať v čase otváracích hodín TIC Revúca, počas letnej sezóny denne od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 18:00. Aktivita je realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy SR.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross