No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Riaditeľom/kou novovzniknutej Spojenej školy chcú byť štyria uchádzači

Do výberového konania na post riaditeľa či riaditeľky novovzniknutej Spojenej školy na Okružnej ulici v Rimavskej Sobote sa prihlásili štyria uchádzači. Pre Rimava.sk to uviedla Iveta Kureková z Kancelárie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. O riaditeľovi sa rozhodne aj na rimavskosobotskej Strednej odbornej škole obchodu a služieb na Športovej ulici, podľa Kurekovej sú na tento post dvaja kandidáti. Výberové konanie je v oboch školách naplánované na utorok, 13. decembra. Ako Kureková podotkla, otváranie obálok sa uskutočnilo začiatkom decembra.

Spojená škola vznikla zlúčením dvoch škôl, do priestorov na Okružnej ulici sa od septembra presťahovala aj Stredná odborná škola technická. Dovtedajšia Spojená škola na Športovej ulici sa zároveň zmenila na Strednú  odbornú školu obchodu a služieb. V zmysle platnej legislatívy muselo byť vyhlásené výberové konanie na funkciu riaditeľa či riaditeľky školy.

Vedením novovytvorenej Spojenej školy je v súčasnosti poverený Miroslav Uhrin.  V riaditeľskom kresle Strednej odbornej školy obchodu a služieb je Jaroslav Bagačka, ktorému by funkčné obdobie uplynulo vo februári budúceho roka.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross