No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIM. SOBOTA: Materskú školu I. Hatvaniho čaká rekonštrukcia za viac ako 300-tisíc eur

23. februára 2024 | | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – S rekonštrukciami Materskej školy I. Hatvaniho v Rimavskej Sobote sa začalo ešte v roku 2022. V nasledujúcom roku vedenie škôlky požiadalo o poskytnutie podpory formou dotácie z Environmentálneho fondu: Zvyšovanie energetickej účinnosti existujúcich verejných budov.

Na začiatku minulého roka začala materskú školu viesť Aneta Ruszóová a v práci svojej predchodkyne sa rozhodla pokračovať. “Keď už je jedna časť taká pekná, myslím tým hospodársky pavilón, tak chcem, aby sa pokračovalo v rekonštrukcii aj naďalej,” povedala Ruszóová pre Rimava.sk.

"Bola to veľmi dlhá cesta, lebo pol roka sme vybavovali samotné papiere a potvrdenia, ale podarilo sa a boli sme úspešní," doplnila riaditeľka. MŠ I. Hatvaniho získala dotáciu vo výške 270 880 eur. Podmienkou poskytnutia podpory bolo spolufinancovanie vo výške päť percent, ktoré zabezpečuje samospráva. Predpokladané náklady na realizáciu projektu predstavujú 305 747 eur z čoho mesto poskytne 14 256 eur.

Článok pokračuje pod reklamou


Verejné obstarávanie prebehlo v novembri 2023. “Prvého decembra sme ukončili verejné obstarávanie, prihlásilo sa 17 firiem. Úspešná bola firma Denco, s.r.o. z Košíc a podľa počasia, dúfam, že koncom marca, začneme aj s realizáciou,” uviedla riaditeľka. Rekonštrukciu plánujú ukončiť do júna 2024. Zrekonštruovaný a zateplený by mal byť obvodový plášť, teda steny a strecha. Terasy budú odizolované a vymenené.

Chod materskej školy by mal fungovať bez väčších obmedzení. “Samozrejme, že sa prispôsobíme podľa toho, na ktorej strane budú pracovať, s deťmi sa budeme zdržiavať na opačnej strane školského dvora, alebo môžeme chodiť na prechádzky. V čase, keď budú robiť terasy, budeme musieť využiť riaditeľské voľno. Samozrejme, bude využité len pre deti, ktorých vchod sa bude v ten deň rekonštruovať,” priblížila Ruszóová.


K TÉME:

MsZ chce spolufinancovať projekty ZŠ a MŠ. Od toho, že tie peniaze prídu do vrecka mesta, je ešte ďaleko, hovorí primátor

ZŠ P. Dobšinského čaká veľká rekonštrukcia. Vynovené budú priestory tried pre deti s autizmom, škola sa dočká aj nových okien


Kvôli rekonštrukcii bolo vyrúbaných desať stromov, ktoré rástli v blízkosti budovy. “Mali sme aj také stromy, ktoré by zavadzali lešeniu alebo pri prácach, ale boli to aj stromy, ktoré boli staré a nie celkom bezpečné pre deti,” povedala riaditeľka a pokračovala, že sa plánujú zapojiť aj do ďalšieho projektu, ktorého vyhlasovateľom je Coop Jednota a zameraný je na obnovenie záhrady a výsadbu stromov. “Deti majú veľmi rady, keď už máme jablká, čerešne, orechy, preto by sme chceli doplniť ovocné stromy do našej záhradky.” 

“Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať peniaze z projektu. V súčasnosti je finančná situácia mesta Rimavská Sobota, ale aj všebecne, taká, že by sme len veľmi ťažko mohli zrekonštruovať materskú škôlku tak komplexne,” dodala na záver riaditeľka. 


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross