No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kulturista Brosman si z Majstrovstiev sveta v Mexiku priniesol cennú trofej

9. októbra 2014 |  | |

prezident IFBB Rafael Santocha a Roland BrosmanRimavskosobotský kulturista Roland Brosman zavŕšil tohtoročnú sezónu až na Majstrovstvách sveta IFBB juniorov a masters v kulturistike a fitness v Mexiku. Na svetovom šampionáte bol prvýkrát a dostal sa do finále. V kategórii Masters (nad 90 kilogramov) získal štvrté miesto a cennú trofej – „mexického boha“. „Splnil som si svoj tajný sen,“ hovorí člen reprezentácie Slovenska Roland Brosman, podľa ktorého sú takéto trofeje na Slovensku len dve. V kategórii štartoval cez víkend s ďalšími siedmimi „ťažkotonážnikmi“, medzi nimi boli aj bývalí šampióni Európy. S váhou 105 kilogramov bol Rimavskosoboťan tretím najťažším. „Chcel som finálové miesto. Cítil som sa však aj na medailu, ale nevyšlo to,“ podotkol kulturista, ktorý od posledných pretekov (Majstrovstvá Európy, kde obsadil 5. miesto, pozn red,) pod vedením trénera Petra Meška nabral na váhe takmer štyri kilogramy. Slovensko podľa Brosmana nemalo zastúpenie v porote, s výsledkom je však spokojný.

roland-brosman-400Cesta za cennou trofejou nebola ale jednoduchá. „Cítili sme sa tam ako stroskotanci na ostrove,“ hovorí Brosman o prílete do Mexico City, kde nemali pripravený žiadny odvoz a štyri hodiny im nevedeli povedať, kam majú ísť. „Ležali sme na chodbách, autobusy nechodili a napokon začal boj o taxíky. To sme ešte mali ísť ďalších 300 kilometrov na hotel,“ priblížil Brosman, podľa ktorého boli už niekoľko dní v náročnej príprave pred súťažou, na malom prísune tekutín či bez sacharidov. Cesta do hotela im napokon trvala sedem hodín. Po siedmich hodinách cestovania problémy pokračovali v hoteli, kde ich nevedeli ubytovať a stravu vybavovali až dodatočne. „Bolo to obrovské zlyhanie usporiadateľov,“ tvrdí Brosman a dodáva, že až vtedy spoznal svoje telo. „Každý z nás bol na pokraji kolapsu,“ hovorí Brosman, ktorý súťažil medzi poslednými a tak sa podľa neho stihol zregenerovať. „Po vyčerpaní a cestovaní telo nefunguje tak ako by malo. Emócie a hnev však počas súťaže zo mňa opadli a mal som dobrú náladu,“ poznamenal. Divadelná sála s kapacitou 2 tis. ľudí, kde sa majstrovstvá konali, bola podľa Brosmana preplnená. „Bol som prekvapený, ako tam žijú športom. Zastavovali nás v parku, fotili sa s nami a pýtali si podpisy. Cítili sme sa ako hviezdy. Napriek tomu je to krajina chaosu a exotiky,“ povedal s úsmevom Rimavskosoboťan charakteristický širokými ramenami a úzkym pásom.

„Teraz potrebujem zregenerovať. Za posledné mesiace to bola štvrtá súťaž po 13-tich rokoch,“ poznamenal Brosman a dodal, že budúci rok má možnosť absolvovať priamo majstrovstvá sveta. Pripravený bude však aj na Majstrovstvá Slovenska, kde chce obhájiť titul Masters. „Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli a podporovali ma v príprave. Hlavne rodine, kamarátom vo fitnescentre a sponzorom,“ uzavrel Brosman z Roland Fitness Rimavská Sobota.
Slovenská výprava získala v uplynulých dňoch štyri cenné kovy a celkovo sa umiestnila na siedmom mieste v Pohári národov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Archív Rolanda Brosmana

Súvisiace články
Zvrat v Majstrovstvách v kulturistike! Víťaza diskvalifikovali, titul patrí Brosmanovi
Kulturista Brosman piaty najlepší na Majstrovstvách Európy
Kulturista Roland Brosman získal zlato na medzinárodných majstrovstvách Slovenska


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross