No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Na Kurinci otvoria športový areál. S novým bazénom oplotia aj časť jazera

KurinecV rekreačnej oblasti Kurinec pri Rimavskej Sobote otvoria už tento víkend športový areál. Rimava.sk informoval riaditeľ Technických služieb mesta Tibor Barto. Ako ďalej spomenul, pre návštevníkov sú pripravené tenisové kurty, volejbalové ihrisko a časť golfového ihriska. "Niektoré z dráh sú v rekonštrukcii," povedal Barto, podľa ktorého bude areál otvorený od 9.00 do 20.00 hod.

Začiatok letnej sezóny primátor mesta Jozef Šimko na nedávnom kontrolnom dni ohlásil na polovicu júna. Sprevádzkované tu budú dva nové bazény s termálnou vodou. Spolu s bazénmi samospráva postavila okolo areálu od člnkárne až po tenisové kurty plot.

Na redakciu sa obrátilo viacero čitateľov, ktorí sa zaujímali o to, či budú môcť kvôli oploteniu aj naďalej chodiť na prechádzky ku jazeru bez toho, aby museli platiť. Minimálne počas leta bude podľa slov riaditeľa vstup do ohradeného areálu spoplatnený. Ako Barto uviedol, ohradený areál bude zahŕňať časť brehu jazera, približne na 200 metroch, spolu s kempingom a bazénmi so zariadením. Podotkol, že mesto sa stará o móla a na ich opravu vynaložili veľké finančné prostriedky a potrebujú mestské zariadenia aj chrániť. Vstupné sa bude platiť od zahájenia sezóny. Čo bude po sezóne, Barto zatiaľ uviesť nevedel. Zároveň poznamenal, že pri bazéne sú zariadenia a fólia, po ktorej už teraz ľudia behajú v topánkach.

Vedenie mesta plánuje zaviesť trojeurové vstupné do areálu, zaoberať sa ním majú aj poslanci mestskej rady. "Nechceme dať vysoké vstupné, aby bolo prijateľné," povedal Barto, podľa ktorého už okolo bazénu robia terénne úpravy.

Mestskú pláž podľa Barta otvoria počas letných mesiacov júl a august, keď bude v plavárni sanitácia.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross