No active "ca-sidebar-197687" sidebar

RIMAVSKÁ SEČ: Podľa odvolaného zástupcu starostky sú jej tvrdenia zavádzajúce

Starostka Rimavskej Seči Márta Stubendek uviedla zavádzajúce a nepravdivé dôvody odvolania svojho doterajšieho zástupcu. Tvrdí to samotný Zoltán Ambrúzs, ktorého v tejto funkcii vystriedal starostkin syn, tiež obecný poslanec. Ako Ambrúzs pre Rimava.sk uviedol, za jeho odvolaním nie sú financie či dohoda o „rotujúcom“ zástupcovi, ale to, že nesúhlasil so zrušením futbalu v obci.

Začiatkom týždňa starostka do funkcie zástupcu ustanovila svojho syna Ákosa, ako pre Rimava.sk uviedla, chce, aby si túto funkciu do konca volebného obdobia vyskúšali aj ostatní poslanci za SMK. Dôvodom jej rozhodnutia mala byť podľa jej slov aj nepriaznivá finančná situácia obce. Ako uviedla, jej bývalý zástupca mal slušnú odmenu a nesúhlasil so znížením, ostatní by mali funkciu vykonávať za polovicu, čím by obec ročne ušetrila asi 4 tisíc eur.

"V rámci našej komunikácie sa nikdy nevynorila otázka zníženia môjho platu," uviedol odvolaný zástupca starostky a dodal, že za posledné mesiace ani nedostával poslancami odsúhlasenú mzdu. Podľa jeho slov to starostka zdôvodnila tak, že obec nemá peniaze. "Uvedené argumenty som akceptoval a vykonával som svoju prácu v prospech obce zadarmo, v čase svojho osobného voľna – v popoludňajších hodinách, cez víkendy, resp. som si čerpal dovolenku. Mesačne to činilo orientačne 80 hodín," vysvetľuje Ambrúzs.

Podľa neho je zavádzajúce aj tvrdenie starostky, že polovičným krátením jeho platu by obec ušetrila 4 tisíc eur. Ako tvrdí, toľko za celý rok ani nedostal. "Vysvetlenie je jednoduché, môj plat činí 15 percent z platu starostky, konkrétne moja mzda predstavuje 280,15 eur," argumentuje Ambrúzs, ktorý ako predseda poslaneckého klubu SMK nevie o tom, že by sa poslanci dohodli na striedaní vo funkcii zástupcu starostky.

Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol, deväť rokov je predsedom športového zväzu RSK v Rimavskej Seči a jasne vyjadril nesúhlasné stanovisko so zrušením futbalových družstiev, ktorým sa darí. Práve to bol podľa neho dôvod na odvolanie. "Pani starostka predo mnou vyhlásila, že z dôvodu zlej finančnej situácie už nebude ďalej podporovať futbalový šport v obci, s čím som ja nesúhlasil. Zároveň ma vyzvala, aby som dobrovoľne odstúpil z funkcie zástupcu, čo som odmietol," konštatoval bývalý zástupca a podotkol, že z celkovej sumy 6 tisíc eur odsúhlasenej na futbal čerpali v prvom polroku len 2 200 eur.

So starostkou Rimavskej Seči sa nám dnes popoludní nepodarilo telefonicky skontaktovať. Mobilný telefón ani telefón na obecnom úrade opakovane nikto nedvíhal.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross