No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavská Sobota má nového reprezentačného trénera v chanbare

29. januára 2019 | | |  | |

Uplynulý víkend sa v Žiline uskutočnil v poradí už druhý medzinárodný chanbara seminár. Zúčastnilo sa na ňom 50 chanbaristov z celého Slovenska, Českej republiky a Maďarska. Okrem tréningov rôzneho zamerania si organizátori pripravili aj rozhodcovský seminár, venovali sa aj strečingu pre deti, vyhlasovali sa aj najlepší chanbaristi uplynulého roka a na konci sa konala menšia súťaž. Organizátorom tohto podujatia boli Žilinský chanbara klub (Žilinský draci v zastúpení Diane Čomorovej) v spolupráci so SACHAN (Slovenská Asociácia Chanbary) a rimavskosobotská Falconisti na tomto podujatí pravdaže nemohli chýbať.

Inštruktormi tohto seminára boli Kaori Kimura (bývalá Majsterka sveta a úspešná reprezentantka z Japonska v kihondose (súborné cvičenie), ktorá dnes žije v Budapešti. Ďalej to boli Tibor Figei (Majster sveta a Európy z roku 2016) zo Slovenska, Martin Bartunek (medailista z ME a MS z roku 2016), Pavel Pospíšek (reprezentant v chanbare a v taekwonde), Maroš Novák (medailista z ME z roku 2016) z Českej republiky. Strečingu sa venoval fyzioterapeut Richard Šomodský.

Okrem nových poznatkov a skúsenosti z tréningov, si Falconisti domov priniesli aj cenné poháre, keďže zo 6-tich kategórií vyhrali až 5. Najlepšími chanbaristami za rok 2018 sa stali Lukáš Černák (kat.deti 6-8r.), Lukáš Kurek (kat. deti 9-11r.), Laura Dávidová (kat.deti 12-14r.) a Tibor Figei (kat. senior – muži). Samuel Gonda sa umiestnil na peknom druhom mieste v kategórií detí 6-8 ročných a Ladislav Laššák na treťom mieste v kategórii senior – muži. Falcon TKD Klub Rimavská Sobota sa stal aj najlepším klubom na Slovensku za uplynulý rok. Na konci dňa sa uskutočnila aj menšia súťaž pre deti, kde Lukáš Černák vyhral všetky tri svoje disciplíny a Lukáš Kurek vyhral dve a v jednej bol druhý.

„Seminár bol na vysokej úrovni, keďže tu boli inštruktori v medzinárodnom zastúpení, organizačne to dopadlo tiež veľmi dobre, deti aj dospelí sa obohatili o potrebné skúsenosti. Na začiatok roka to bol veľmi vydarený seminár, začo ďakujem ešte raz organizátorom, hlavne žilinským drakom a Diane Čomorovej. Sme radi, že sa tohto podujatia zúčastnil aj Boris Lieskovský st. (prezident SACHAN), čo len potvrdilo kvalitu podujatia,“ povedal Tibor Figei.

Podľa je slov deň predtým sa uskutočnilo ešte zasadnutie hlavných trénerov a funkcionárov Slovenska, ako každoročne pred samotným seminárom. Na ňom bol zvolený nový reprezentačný tréner v športovej chanbare Tibor Figei, ktorý zastával dovtedy funkciu asistenta reprezentačného trénera posledné dva roky.

„Ešte na minuloročných Majstrovstvách sveta v Tokiu mi odovzdali najvyšší predstavitelia z Japonska čierny pás (1.DAN), čo bola podmienka pre vykonávanie tejto funkcie. Je to veľká pocta a zároveň zodpovednosť pre mňa. Viem do čoho idem, keďže som posledné dva roky pomáhal svojmu bývalému reprezentačnému trénerovi ako asistent. Budem naďalej robiť osvetu tomuto krásnemu, dynamickému a technickému športu na Slovensku, starať sa o reprezentáciu, aby bola naďalej taká úspešná ako doteraz a posúvať našu asociáciu tým správnym smerom“, podotkol nový reprezentačný tréner z Rimavskej Soboty Tibor Figei.

Zdroj a FOTO: Tibor Figei


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross