No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO - MsZ: Na spôsobe asfaltovania sa dohodli po približne troch hodinách

junove rokovanie MsZObnova mestských ciest by mala tento rok pokračovať po splnení viacerých podmienok. Na spôsobe asfaltovania 17-tich ulíc Rimavskej Soboty sa zhodli takmer všetci poslanci na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva (MsZ) až po druhom hlasovaní o zmene rozpočtu. Samotné rokovanie, o asfaltovaní ulíc, ktoré podľa poslanca MsZ Františka Auxta malo až príliš citovú rovinu, trvalo približne tri hodiny a do diskusie sa zapojili takmer všetci poslanci. Odzneli návrhy vzdania sa mandátu poslancov a primátora, aj vysvetľovanie, že obnova ciest nie je súčasťou predvolebnej kampane.

 

[su_media url="https://www.youtube.com/watch?v=vN1jfHb12lI" width="600" height="388"] Cesty sa napokon budú asfaltovať pod viacerými podmienkami. Mesto má vyhlásiť verejnú obchodnú súťaž podľa upraveného zoznamu ulíc komisiou MsZ zloženou z troch poslancov Františka Auxta, Petra Gulika a Jána Čemana. Ďalšou z podmienok je, že víťaz súťaže bude súhlasiť so začatím prác až po odsúhlasení zdrojov poslancami MsZ. Primátor po verejnej súťaži v elektronickej podobe má zvolať mimoriadne rokovanie poslancov, na ktorom schvália finančné zdroje podľa podmienok stanovených komisiou MsZ. Ak si samospráva zoberie úver, 350 tis. eur pôjde na dodávateľské práce, z 85 tis. eur mesto zakúpi doplnkový stroj na asfaltovanie ciest pre Technické služby mesta.

Obnovu ciest mali poslanci na stole minulý mesiac, prijatie úveru však neschválili. Poslanci program dnešného rokovania nedokončili, na procedurálny návrh poslanca Jána Fiľa rokovanie skončilo počas prejednávania výšky príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov v školách a školských zariadeniach.

[audio:http://www.rimava.sk/voice/rimavska_sobota_msz_jun_asfaltovanie_ulic.mp3] Celý zvukový záznam z rozpravy poslancov MsZ a primátora Jozefa Šimka.

[nggallery id=1073]

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
R. SOBOTA: Pred poslancov sa vracia návrh na prijatie úveru, ktorý v máji zamietli
R. SOBOTA: Poslanci neschválili nový úver, podľa primátora brzdia rozvoj mesta
Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross