No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto plánuje prijať takmer polmiliónový úver na cesty a vyriešenie kolíkovej vojny

kruhova krizovatka - Rimavská SobotaBankový úver vo výške 465 tisíc eur navrhuje prijať rimavskosobotská radnica, peniaze majú byť určené na obnovu miestnych komunikácií a vyriešenie kolíkovej vojny. Návrhom na zmenu rozpočtu sa budú zaoberať mestskí poslanci na svojom zasadnutí v utorok, 28. mája.

Ako sa v predkladanom materiáli uvádza, čerpanie nového úveru je najvýznamnejšou položkou v zmene rozpočtu. Vďaka nemu chce samospráva opraviť zničené cesty na území mesta, počíta sa s obnovou úsekov na Ulici L. Svobodu, Gorkého, Daxnerovej, Novej, Družstevnej, Rybárskej, na Nám. Š.M. Daxnera, na Sídlisku Rimava, na Včelinci, na Ulici Bodona, Dobšinského (po škôlku), Tomašovskej a Jánošíkovej. Celkovo by išlo približne o 32 tisíc metrov štvorcových.

Z úveru by mesto financovalo aj časť výdavkov na vybudovanie cesty, ktorá by spájala Sídlisko Rimava s kruhovým objazdom pred Domom kultúry, zvyšok má pokryť z vlastných zdrojov. Mesto tak plánuje vyriešiť dlhoročnú problematickú dopravnú situáciu na sídlisku.

Navrhovaná zmena rozpočtu je prvou v tomto roku, odsúhlasiť ju musia poslanci mestského zastupiteľstva. Samotný rozpočet schválili 19. marca. Zahrnuté sú v ňom financie na bazén v rekreačnej oblasti Kurinec, na infraštruktúru na Sobôtke, na rekonštrukciu škôl aj vyriešenie kolíkovej vojny. Rozpočet pritom počíta so sumou viac ako 400 tisíc eur zo zníženia základného imania spoločnosti Stefe Rimavská Sobota, do mestskej kasy by však mala pribudnúť až na jeseň.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross