No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rimavskosoboťania vyjdú do ulíc aj tento piatok

Hlavné námestie v Rimavskej Sobote bude aj tento piatok centrom občianskeho zhromaždenia s názvom Postavme sa za slušné Slovensko. Po týždni, kedy sa na Hlavnom námestí stretlo približne 500 ľudí, tak opäť Rimavskosoboťania vyjdú do ulíc. Zhromaždenie sa uskutoční v piatok, 16. marca od 17:00 hod. pri pamätníku padlých v 1. svetovej vojne In Memoriam. Pre Rimava.sk to potvrdila tunajšia rodáčka a spoluorganizátorka Zuzana Mikulcová.

Rimavská Sobota sa tak znova pripojí k ďalším slovenským i zahraničným mestám, kde sa tieto občianske zhromaždenia uskutočnia. Ako organizátori stretnutia uvádzajú na sociálnej sieti, odchod ministra vnútra Kaliňáka nestačí! Jeho odchod musí byť len začiatkom. Začiatkom veľkého upratovania. Pretože je legitímnou požiadavkou občianskej verejnosti, aby sme žili v krajine, kde korupcia nie je štandardom. Kde vo vládnych kruhoch neexistuje prepojenie na organizovaný zločin.

„Všetkým nám je jasné, že na našom dome treba otvoriť okná a vyvetrať. Že náš dom je postavený dobre, no chýba mu dobrý správca. Nájsť ho sa nám podarí len vtedy, ak obnovíme dôveru jeden voči druhému. Až potom môžeme obnoviť dôveru v štát. Je preto nevyhnutné spolupracovať, načúvať jeden druhému a snažiť sa o to, aby deliacich čiar medzi nami bolo čo najmenej,“ informujú organizátori, ktorí požadujú dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov a vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Ján poukázal, ako aj demisiu vlády.

Z toho dôvodu organizátori pokračujú v občianskych zhromaždeniach a vyzývajú všetkých občanov, aby sa k stretnutiam pridali a vytrvali. Ako ďalej píšu: My mladí ľudia, ktorí sa narodili v období Nežnej revolúcie vyzývame Vás všetkých - študentov, vysoké školy, pracujúcich, podnikateľov, aby ste sa k nám pridali. Rovnako vyzývame všetkých občanov, aby sa zapájali do verejného života, aby sme spolu začali aktívne formovať víziu slušného Slovenska. Ukážme, že občianska verejnosť chce dobre spravovanú krajinu a je ochotná sa za ňu postaviť. Dokončime to, čo začali naši rodičia v Novembri 1989. Postavme sa za slušné Slovensko a nevzdávajme sa. Nemýľte si našu slušnosť s nedostatkom odhodlania a vytrvalosti.

Udalosť v Rimavskej Sobote nájdete na sociálnej sieti TU.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross