No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Rimavskosobotská fotografka zaujala ďalšou bublinou aj v Amerike

8. novembra 2017 |  | 

Úspech na seba nenechal dlho čakať a talentovaná fotografka Daniela Rapavá z Rimavskej Soboty má na konte ďalšie popredné umiestnenie medzi svetovými fotografmi.

Jej ďalšia mrznúca mydlová bublina zožala úspech aj v Amerike, na súťaži SPIE Annual International Day of Light Photo Contest získala 2. miesto. Podľa slov autorky bude vystavená v Paríži 16. mája na podujatí medzinárodného dňa svetla. Postup mala rovnaký, ako pri predošlej bubline. „Mydlová voda zmiešaná s cukrom a glycerínom, potom už len treba sledovať proces mrznutia,“ hovorí Daniela a dodáva, že bublina nevznikla za účelom súťaže, ale ešte predtým, ako bola súťaž vyhlásená.

A čím je táto bublina odlišná od tej prvej? „Ide o rozklad svetla v malej, iba trojcentimetrovej bubline, ktorý ma zaujal,“ vysvetľuje Daniela. „Pri tejto bubline môžete vidieť rôzne spektrum farieb, ktoré sa lámu na kryštáloch ľadu. Ide o hru svetla, kde sa v umelo vytvorenej mydlovej bubline kryštáliky točia a dávajú prírode priestor na to, aby sa predviedla. Potom už len stačí zachytiť ten správny moment na vytvorenie snímky,“ dodala talentovaná fotografka. Napriek veľkým úspechom sa tomu profesionálne nevenuje, fotografovanie má len ako hobby. Veľký úspech zožala s podobnou fotografiou, ktorá bola začiatkom augusta na titulke britského denníka The Guardian.


Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Daniela Rapavá


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross