No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Robert Kuvik zložil poslanecký sľub, nahradil Júliusa Vrábľa

Medzi poslancov rimavskosobotského mestského zastupiteľstva dnes popoludní zasadol Robert Kuvik (SMER-SD), 41-ročný geodet a kartograf. Vo funkcii nahradil Júliusa Vrábľa (SaS), ktorého okresný súd uznal vinným z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Policajti mu za volantom zistili viac ako dve promile alkoholu. Robert Kuvik získal v komunálnych voľbách v druhom volebnom obvode Rožňavská, Šibeničný vrch, Sabová, Vinice a Bakta 241 hlasov a skončil na piatom mieste.

Ako pre Rimava.sk nový poslanec uviedol, vymenovanie po uplynulých udalostiach očakával, no prekvapilo ho, že to prišlo tak na poslednú chvíľu. "Oznámili mi to včera," povedal pre Rimava.sk Kuvik. Podľa jeho slov sa bude snažiť voličov čo najlepšie zastupovať a ako podpredseda výboru mestskej časti riešiť aktuálne požiadavky občanov. Ako poznamenal, k novému asfaltovému povrchu na Rožňavskej ulici by okrem iného chceli vybojovať opravenie chodníkov, dokončiť kanalizáciu na Ulici Mládeže a cesty v mestskej časti Vinice.
Podľa slov primátora Jozefa Šimka mandát poslanca Vrábľa zanikol 19. novembra. Ako uviedol, oznámenie zo súdu im bolo doručené až včera, na základe jeho vyžiadania.

Od komunálnych volieb v roku 2010 ide o v poradí štvrtú zmenu v 19 člennom mestskom parlamente. Po najnovšej výmene poslancov posilnil najpočetnejší poslanecký klub SMER-SD, ktorý má aktuálne deväť poslancov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross