No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Robí kríza spoločnosti z ľudí ovce? Príď do Kulturáku o tom diskutovať

nebud ovcaRobí kríza spoločnosti z ľudí ovce? Aj toto bude témou diskusie, ktorú pripravilo občianske združenie Naša Sobota v rimavskosobotskom Dome kultúry. Akcia sa uskutoční v pondelok, 13. marca o 18:00 hod. v divadelnej sále. Podujatie bude moderovať slovenský dokumentárny fotograf, reportér a publicista Andrej Bán. Tak sa príď zapojiť do diskusie s názvom Nebuď teľa - Prečo kríza spoločnosti robí z ľudí ovce. Vstup je voľný.

„Medzi pozvanými hosťami diskusie sú Martin Klus, Viera Dubačová, Michal Bagačka, Róbert Ondrejcsák, Pavel Sibyla, Ábel Ravasz, Jozef Šimko a Zsolt Simon,“ uviedol pre Rimava.sk hovorca oz Naša Sobota Marián Štúrik. Podľa jeho slov hlavnými témami budú Kríza štandardných politických strán, Ako sa občiansky postaviť korupcii a klientelizmu, a Extrémizmus nie je cesta. Dôvodom usporiadania tejto akcie je podľa hovorcu pochod extrémistov, ktorí údajne mali Rimavskú Sobotu navštíviť 14. marca, pri príležitosti vzniku Slovenského štátu. Ako ozrejmil, nech to už bolo akokoľvek, oz Naša Sobota sa rozhodlo, že v predvečer pripraví osvetovú akciu, aby ľuďom priblížili extrémizmus ako taký a jeho dôsledky na spoločnosť.

Pozvaní hostia sú Martin Klus – poslanec NRSR a slovenský politológ, Viera Dubačová – poslankyňa NR SR a aktivistka, Michal Bagačka – poslanec NR SR, Róbert Ondrejcsák – štátny tajomník Ministerstva obrany SR, Pavel Sibyla – výkonný riaditeľ Nadácie Zastavme korupciu, Ábel Ravasz – splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity, Jozef Šimko – primátor mesta Rimavská Sobota, Zsolt Simon – poslanec NR SR.

Preto podľa Štúrika bude posledná spomínaná téma diskusie zásadná. Práve s ňou sa chcú zamerať a osloviť hlavne mladých ľudí a priblížiť im informácie o tom, čo to vlastne extrémizmus je.

„Myslím si, že mnoho najmä mladých ľudí dnes nemá informácie z histórie o tom, čo sa pri vzniku samostatného Slovenského štátu udialo. Že sa možno na školách nedostatočne objasňuje táto téma a nedáva sa jej ten správny význam, že kto to vlastne bol prezident Tiso, ktorý bez problémov kolaboroval s fašistami. Toto je vec, ktorá sa dnes v rámci histórie nevyučuje a práve my ako občianske združenie si myslíme, že práve jednou z našich úloh je aj robiť takúto formu osvety a povedať ľuďom, čo sa vlastne v tento deň udialo. Aké sú dôsledky neriešenia problémov v spoločnosti, ktoré následne plodia rozširovanie extrémizmu,“ avizoval Štúrik, podľa ktorého odkazom akcie by malo byť aj to, že jednoduché populistické riešenia nie sú vždy najlepšie.

Nebuď teľa - pozvánka

PR článok
Pri sponzorovaných a reklamných článkoch Rimava.sk štandardne uzatvára komentáre.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross