No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodáčka z R. Soboty organizuje benefičný beh pre smrteľne chorého Martinka. Pomôcť môžete aj Vy

Martinko Kupec, pochádza z Veľkého Zálužia a lekári jemu a rodičom povedali, že sa nedožije ani osem rokov. Dôvod? Smrteľné ochorenie Louise Barovej Syndróm. Dnes má však Martinko 12 rokov, nad lekármi „spečateným“ osudom tak už vyhráva päť rokov. A tento jeho príbeh chytil za srdce rodáčku z Rimavskej Soboty Marcelu Vrábeľovú, študentku Strednej zdravotníckej školy v Rožňave, ktorá sa rozhodla zorganizovať benefičnú akciu s cieľom podporiť malého veľkého bojovníka Martinka, spojiť ľudí a spraviť dobrú vec.

„Akcii sme dali názov Vráťme behom nádej, ktorá sa uskutoční 8. septembra v Rožňave,“ povedala pre Rimava.sk Marcela. A prečo v Rožňave? Keďže je Marcela študentkou tamojšej zdravotníckej školy, kde trávi viac času ako v rodnej Rimavskej Sobote rozhodla sa pre toto mesto. Ako však doplnila, akciu plánuje organizovať aj v budúcnosti a niektorý z ročníkov by chcela pripraviť v jej rodnom meste.

Keďže Marcela vo svojom voľnom čase športuje, rovnako aj celá akcia bude o pohybe. Tým hlavným bude beh, kde si dospelí budú môcť odbehnúť trať dlhú 4 kilometre a deti 800 metrov. Mladá študentka sa však prevažne venuje street workout cvičeniu – posilňovaniu s vlastnou váhou. Ako ozrejmila, práve toto cvičenie stojí aj za spoznaním malého Martinka a preto aj tento druh športu dostane priestor na benefičnej akcii. Marcela však podujatie spojila aj so svojím štúdiom. Ako podotkla, nielen deti, ale aj dospelí si budú môcť zopakovať základy prvej pomoci s dobrovoľníkmi z červeného kríža, pri študentoch SZŠ – EKI z Rožňavy si každý bude môcť zmerať tlak, BMI hodnoty a tiež si vyskúšať masérske zručnosti spolužiakov Marcely. „Tešiť sa môžete aj na dve skvelé kapely. Prezradím len toľko, že budú dva žánre, rock a rap. Verím, že si každý príde na svoje,“ doplnila.

Marcela tak v jednej akcii spojila pomoc pre dobrú vec, šport ako aj zdravie, a to vďaka smrteľne chorému Martinkovi. „Viete je to až na zamyslenie, keď vidíte ako my zdraví ľudia riešime niekedy naozaj banálne veci, čo zatiaľ nevinné, malé, choré dieťa vyžaruje neskutočnú energiu a radosť z prítomného okamihu. Jediným prianím Martinka je byť zdravý a stať sa veľkým,“ zakončila mladá študentka a organizátorka podujatia Vráťme behom nádej.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross