No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rodinný prievan ako dokonalý relax, publikum hercov odmenilo potleskom v stoji

msks - rodinny prievanKomédiu s názvom Rodinný prievan, včera na divadelných doskách rimavskosobotského Domu kultúry publikum ocenilo potleskom v stoji. Hoci názov by mohol evokovať, že v predstavení pôjde o „búrku“, väčšina divákov sa zhodla v tom, že predstavenie bolo pre nich absolútne dokonalým relaxom.

Vtipné scény sa postarali o bránice publika, ktoré ich ocenilo potleskom a príjemná atmosféra sa tak šírila po celej sále. Spokojnosť neskrývali ani organizátori. Podľa nich ľudia na predstavenie prišli s tým, že si chcú oddýchnuť, čo sa podľa organizátorov aj podarilo. „Ja som si perfektne oddýchla, pre mňa to bol absolútne dokonalý relax, dávno sa mi to nestalo,“ povedala jedna z diváčok.

Mestské kultúrne stredisko však má čo ponúknuť aj v blížiacej sa jari. Organizátori Vás pozývajú na unikátnu výstavu Hnúšťana Martina Pliešovského s názvom Odložte si, prosím...Už tušíte prečo je nezvyčajná? My Vám to prezradíme. Obsahuje totiž kolekciu 700 kusov rôznych typov odevných ramienok, ktoré pán Pliešovský zozbieral po dobu piatich rokov. Ak si neviete predstaviť aké rôzne môžu byť vešiaky, tie historické, ale aj vychytené kúsky, príďte na výstavu, ktorú spolu s majiteľom zbierky otvoria v piatok, 17. marca o 15.30 hod. v Galérii Ganevia v Dome kultúry. Údajne najväčšia kolekcia tohto druhu na svete bude zapísaná do Knihy rekordov. Výstava potrvá do 13. apríla a pozrieť si ju môžete od pondelka do piatku od 8:00 – 16:00 hod. Vstup zdarma.

V utorok, 21. marca, o 18.00 hod. sa v Mestskej galérii zídu priaznivci vážnej hudby. Uskutoční sa tu prvý koncert v rámci 37. ročníka Hudobnej jari v Rimavskej Sobote s názvom Harfové impresie. Na koncerte účinkujú harfistka Adriana Antalová, flautistka Soňa Marečková a sopránistka Henrietta Lednárová. Druhým stretnutím v rámci tohto projektu je slávnostný Veľkonočný koncert husľového virtuóza Petra Michalicu a jeho študentov. Naplánovaný je na utorok, 11. apríla, o 19.00 hod. v rímskokatolíckom kostole. Vstupné je 4 eurá, pre členov Kruhu priateľov hudby 2 eurá.

Do Rimavskej Soboty zavíta 4. apríla so svojim koncertom aj maďarská hudobná legenda, Zorán Sztevanovity, ktorý je držiteľom najprestížnejších ocenení v oblasti hudby. Počas dvojhodinového koncertu od 19.00 hod. zažijú diváci neopakovateľnú atmosféru spolu s gitarovým virtuózom Zoltánom Sipekim, klaviristom Ivánom Gátosom, saxofonistom Istvánom Csányim a vokalistkami Évou Óvári, Ritou Kabelács a Barbarou Péter. Koncert je podľa organizátorov už takmer vypredaný. Posledné vstupenky v hodnote 20 a 23 eur si môžete zakúpiť v MsKS a v Kníhkupectve M. Tompu. „Koncert je úplne vypredaný, ďakujeme ľuďom za záujem a tešíme sa na skvelú atmosféru a publikum“ povedala riaditeľka MsKS Milana Jutková.

Čas veľkonočných sviatkov si záujemcovia môžu spestriť návštevou rodinného muzikálu na motívy rozprávok tisíc a jednej noci ALADIN A ČAROVNÁ LAMPA v podaní profesionálneho Mestského divadlo Actores z Rožňavy. Muzikál začína v nedeľu, 16. apríla o 16.00 hod., v divadelnej sále Domu kultúry. Podľa organizátorov sa stanete súčasťou dobrodružného rozprávkového príbehu plného hudby a tanca. Divadlo s veľkou výpravou, mimoriadne krásnou, prepracovanou a chytľavou hudbou s prvkami orientu, podmanivými svetelnými efektami a nádhernými kostýmami je vhodné pre rodiny s deťmi od 5 rokov, potrvá 120 minút s prestávkou. Vstupné je 7 eur. Predaj vstupeniek v MsKS a TIC.

Posledný aprílový deň, v nedeľu 30. apríla o 18.00 hod., do Rimavskej Soboty zavíta skvelá francúzska komédia Tri letušky v Paríži, kde jednu z hlavných postáv stvárňuje rodáčka z Rimavskej Soboty, Viki Ráková. Okrem nej sa na javisku predstaví Henrieta Mičkovicová, Ivana Kubačková, Mária Breinerová, Richard Stanke a Ján Dobrík. Lístky v predaji v TIC a MsKS, vstupné: 16 eur.

Zdroj: Rimava.sk, MsKS Rimavská Sobota


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross