No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rozhádzané šatstvo i zničený kontajner, prekážal niekomu?

Je to už šesť rokov čo v Rimavskej Sobote rozmiestnila súkromná firma približne dvadsať kontajnerov na zber šatstva. Za to obdobie si obyvatelia mesta zvykli vyhadzovať obnosené šatstvo do týchto kontajnerov. Na tieto kontajnery si však zvykli aj neprispôsobiví občania, ktorí aj napriek viditeľnému zákazu liezť do kontajnera, vyberajú z nich šatstvo. Aktuálne však okrem rozhádzaného oblečenia si to odniesol aj jeden z kontajnerov na Sídlisku Západ.

S vyberaním šatstva z kontajnerov sa už v minulosti zaoberali aj poslanci na mestskom zastupiteľstve. Túto tému vtedy otvoril poslanec Ivan Hazucha, ktorého na to upozornili obyvatelia Sídliska Západ. Ako doplnil, aj on sám videl ako do kontajnera lezú rómske deti a vyťahujú z neho šatstvo. S týmto problémom sa už stretli aj mestskí policajti. „Mali sme a nie raz takéto prípady, kedy rómske deti vyberali šatstvo z kontajnerov,“ poznamenal predčasom pre Rimava.sk Peter Berecz, náčelník Mestskej polície.

Aktuálne to však nie je len o vytiahnutom oblečení. Na Ulici Novomeského na Sídlisku Západ si to odniesol už aj samotný kontajner, ktorý je, ako vidieť na fotografiách, násilím otvorený. „Je to smutné a nehorázne takto ničiť veci,“ povedal Štefan, jeden z čitateľov Rimava.sk. V tejto veci má však samospráva zviazané ruky. Kontajnery po meste rozmiestnila v roku 2012 súkromná firma. Za to obdobie sa však na kontajneroch niekoľkokrát menil kontakt či organizácia, kam by sa ľudia mohli obrátiť. Redakcia Rimava.sk tak kontaktovala danú organizáciu a upovedomila ju o vzniknutej situácii. Ako sa podarilo zistiť, organizácia je delená na dve časti. Jednou je občianske združenie, ktorá s kontajnermi nemá nič spoločné. Odkázali nás tak na druhú, manažérsku, zložku organizácie. Tá na naše správy o zničenom kontajnery a rozhádzanom šatstve okolo neho, dva dni nezareagovala. Dnes, 6. septembra, je už okolo kontajnera poriadok a rovnako sú uložené aj rozbité časti kontajnera.

Zdroj: Rimava.sk
Súvisiace články
Problémové kontajnery na šatstvo
R. SOBOTA: V meste rozmiestnili dvadsať kontajnerov na použitý textil a obuv


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross