No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Roztratené zrnká: Z Klenovca do dedinky Kráľ za poznávaním predkov

Tím roztratených zrniek, pod záštitou Gemersko - malohontského osvetového strediska, už po deviaty krát realizuje po Gemer – Malohonte terénny výskum a hľadá posledné zrnká ľudovej kultúry. Tento rok zamierili do obce Klenovec, z ktorej ich cesty za poznávaním života Klenovčanov priviedli až do dedinky Kráľ za Novoklenovčanmi, ale i ostatných dediniek, kde našli potomkov žijúcich v Skorušine, po Goralských predkoch.

Čo všetko sa o živote predkov dozvedeli si budete môcť vypočuť v komornom programe Roztratené zrnká, a to 11. novembra o 16:00 hod. v Kaštieli v Králi. Rimava.sk o tom informovala Stanislava Zvarová, odborná pracovníčka GMOS v Rimavskej Sobote.

„Naši informátori odovzdajú to vzácne z rozprávania svojich rodičov a prarodičov, o živote, o zvykoch, o nárečí a nebude chýbať ani pesnička. O spomienky sa s Vami podelia: členovia Folklórnej skupiny Šajava z Kráľa, obyvatelia obce Klenovec, členovia FS Vepor z Klenovca,“ priblížila Zvarová. Súčasťou bude prezentácia dobových fotografií. Moderuje Katarína Kovačechová, redaktorka RTVS Rádio Regina-Stred, scenár a réžia: Alena Ďurkovičová, príprava: Jaroslav a Stanislava Zvarovci, Viktor Brádňanský, kamera: Elöd Vöros, zvuk: Peter Iždinský, prezentácia: Jaroslava Jelchová.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

„Tešíme sa na stretnutie s Vami, pri pokladoch našich predkov,“ zakončila Zvarová.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross