No active "ca-sidebar-197687" sidebar

SAD Lučenec nasadzuje do prevádzky desiatky nových moderných autobusov

LUČENEC – Slovenská autobusová doprava (SAD) Lučenec, a.s. v tomto mesiaci postupne nasadí do prevádzky 67 nových, moderných a vysokoenviromentálnych nízkopodlažných autobusov.

Nové autobusy sú vybavené úspornými ekologickými motormi, spĺňajúcimi najprísnejšiu normu EURO 6 a sú šetrné k životnému prostrediu. Okrem autobusov s nízkymi emisiami spoločnosť zaradí do prevádzky aj štyri nové autobusy s bezemisným pohonom na elektrinu.

Ako informoval Vojtěch Kupka, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SAD Lučenec, a.s., priemerný vek vozidlového parku spoločnosti sa tak zníži z pôvodných 7,8 roka na 2,8 roka.

Článok pokračuje pod reklamou


"Slovenská autobusová doprava Lučenec, a.s. zásadným spôsobom zvyšuje kvalitu služieb poskytovaných cestujúcim na pravidelných prímestských a mestských autobusových linkách. Cestujúci v nových autobusoch ocenia najmä príjemné prostredie, estetické ergonomické sedadlá, WiFi pripojenie a USB porty. Autobusy sú vybavené moderným vonkajším a vnútorným informačným systémom, prostredníctvom ktorého budú cestujúci informovaní o odchodoch autobusov z nasledujúcej zastávky v reálnom čase," priblížil.

Dodal tiež, že zabezpečovanie tepla v interiérových priestoroch bude prebiehať prostredníctvom samostatne programovateľného nezávislého kúrenia, v lete komplexnou klimatizáciou interiéru vozidla a tónovanými sklami s determálnou ochranou. "Pri obnove vozidlového parku sa nezabudlo ani na cestujúcich so zníženou pohyblivosťou, deti a mamičky s kočíkmi. Všetky nové autobusy sú vo vyhotovení so zníženou podlahou pre uľahčenie nástupu a výstupu cestujúcich a STOP tlačidlami s braillovým písmom. Okrem tradičných spôsobov platenia za cestovné bude možné v autobusoch platiť aj prostredníctvom platobnej karty. Všetky autobusy sú za účelom zvýšenia bezpečnosti a spoľahlivosti dopravného procesu vybavené zariadením pre sledovanie polohy vozidla v reálnom čase a kamerovým systémom," doplnil Kupka.


PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Prímestská doprava v našom kraji prechádza zmenami, v januári budeme cestovať zadarmo


Článok pokračuje pod reklamou


Podľa jeho slov má zásadný vplyv na bezpečnosť dopravného procesu vodič. Preto bolo v nových autobusoch zlepšené aj pracovné prostredie pre vodiča, ktoré je navrhnuté s ohľadom na ergonómiu, pohodlie, funkčnosť a bezpečnosť.

"Cieľom spoločnosti SAD Lučenec, a.s. je prostredníctvom projektu modernizácie vozidlového parku prispieť k zvýšeniu atraktivity a konkurencieschopnosti verejnej osobnej dopravy. SAD Lučenec a.s. zabezpečuje verejnú osobnú dopravu na pravidelných prímestských a mestských linkách v okresoch Lučenec, Rimavská Sobota, Poltár, Detva, Revúca, Poprad, Brezno, Banská Bystrica, Zvolen, Veľký Krtíš a Rožňava," dodal na záver.


NENECHAJTE SI UJSŤ


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross