No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva bude nedoplatky za smeti vymáhať samostatným oddelením

12. decembra 2013 |  | | | | |

mestský úrad R. SobotaRimavskosobotská samospráva bude nedoplatky na smetiach či daniach a poplatkoch od budúceho roka vymáhať prostredníctvom pracovníkov samostatného oddelenia na mestskom úrade. Ako ďalej Rimava.sk informoval primátor Rimavskej Soboty Jozef Šimko, občania dlhujú približne 1,33 mil. eur. „Sú to pohľadávky, ktoré vznikli možno za posledných 15 rokov," poznamenal Šimko, podľa ktorého sa k zriadeniu oddelenia rozhodli aj na základe pripomienok poslancov.

„Nemáme iné východisko ako donútit aj tých občanov, ktorí nechcú platiť za zber TKO alebo dane a poplatky,“ doplnil primátor. Vedúceho pracovníka podľa neho možno nájdu na úrade a ďalších dvoch "vymáhačov" zrejme príjmu. „Uvidíme ako to dopadne,“ povedal Šimko, podľa ktorého v lete prijal dvoch ľudí na ekonomický odbor. „Jeden mi ušiel do dvoch týždňoch lebo nezvládol túto situáciu a druhá pani odchádza na materskú dovolenku,“ dodal.
Podľa Šimka za smeti v minulom roku platilo približne 81 percent občanov mesta. Mesačné poplatky však budú v novom roku nižšie o 4 eurá, poslanci odsúhlasili ich zníženie zo 17 na 13 eur na uplynulom rokovaní. Ako primátor spomenul, financie plánuje ušetriť aj na energiách a preto hodlá vytvoriť funkciu energetika. "Bude mať na starosti nielen samotné mesto, ale aj základné školy a materské školy. Budeme riešiť elektriku, plyn, vykurovanie,“ doplnil primátor, ktorý očakáva, že financie zarobí nielen pre seba ale aj do pokladne mesta.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross