No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samospráva opätovne vypísala výberové konanie na šéfa MsBS. Primátor komisiu nezmení

21. septembra 2011 |  | 

Po neúspešnej voľbe konateľa Mestskej bytovej správy (MsBS) v Rimavskej Sobote vypísala samospráva ďalšie výberové konanie. Kandidáti s ukončeným vysokoškolským vzdelaním druhého  stupňa sa môžu prihlásiť v priebehu približne troch týždňov, do 7. októbra. Informuje o tom oficiálna internetová stránka mesta.

Konateľa MsBS volia členovia valného zhromaždenia, rimavskosobotskí poslanci. Tí však minulý týždeň však nedali ani jednému zo štyroch navrhnutých kandidátov potrebný počet hlasov. Najviac hlasov získal Juraj Hrabovský (6), do druhého kola sa s ním dostal aj Jozef Suja (4). Vladimíra Ďura v tajnej voľbe prvého kola podporili traja poslanci, Anetu Vargicovú dvaja. Medzi Hrabovským a Sujom sa nerozhodlo ani v druhom kole. Celkovo sa výberového konania zúčastnilo desať kandidátov, podmienky splnili všetci.

Ako primátor na pondelkovom rokovaní Mestského zastupiteľstva objasnil, pred členov Mestskej rady navrhol štyroch kandidátov, pretože boli medzi nimi minimálne bodové rozdiely podľa hodnotenia výberovej komisie. Viceprimátor a zároveň člen výberovej komisie Ján Čeman na rokovaní navrhol, aby sa do výberovej komisie pre lepšiu informovanosť pridali ďalší dvaja poslanci z každého klubu. Podľa poslanca Júliusa Sojku, by mali byť viacerí poslanci aj v ďalších výberových konaniach, pre väčšiu transparentnosť.  Primátor však túto možnosť zavrhol. "Nestarajte sa mi do výberovej komisie," uzavrel Šimko. Podľa Sojku bola táto reakcia primátora nepochopiteľne negatívna.

Predsedom výberovej komisie na post konateľa/ku MsBS bol prednosta MsÚ Štefan Szántó, členmi viceprimátori Ján Čeman a Ladislav Rigó, Jana Rojíková za MsBS a Janka Mišuráková, vedúca oddelenia sociálnych služieb na mestskom úrade.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
MsZ: Konateľa MsBS nezvolili ani v druhom kole, samospráva musí hľadať ďalej
Poslanci budú rozhodovať o štyroch kandidátoch na konateľa MsBS
MsÚ: Komisia vybrala konateľa MsBS, meno zatiaľ nezverejnia
Samospráva zverejnila mená uchádzačov na konateľa MsBS predčasne a protizákonne
O post šéfa MsBS má záujem desať uchádzačov
Samospráva hľadá nového konateľa Mestskej bytovej správy, Müllera na vlastnú žiadosť odvolali


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross