No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Drienčanoch plánujú revitalizáciu centra obce za 80 000 eur

DRIENČANY – Revitalizácia centra dediny s nákladmi vo výške zhruba 80 000 eur je jedných z rozvojových zámerov obce Drienčany do budúcnosti. Pre Rimava.sk to uviedol starosta Peter Švoňava, podľa ktorého by na priestranstve mala pribudnúť fontána, lavičky, vyvýšené záhony, stromy i dlažba.

Aktuálne je vyhlásená výzva Miestnej akčnej skupiny (MAS) Malohont, odkiaľ by sme chceli získať 25 000 eur. Ak nám projekt prejde, začneme s prvou etapou, ale v poslednom období šli ceny výrazne hore, materiál i práca zdraželi,“ konštatoval Švoňava s tým, že obec negatívne zasiahol aj výpadok podielových daní v súvislosti s koronakrízou.

Článok pokračuje pod reklamouMedzi ďalšie zámery samosprávy patrí dokončenie obnovy kultúrneho domu a požiarnej zbrojnice, ale tiež obnova ciest a chodník do cintorína. „Chceme vytvoriť aj stavebné pozemky, ktoré u nás hľadá veľa ľudí. Zatiaľ im však nemáme čo ponúknuť,“ podotkol starosta.

Naopak, medzi projekty realizované v poslednom období patrí inštalácia ôsmich drevených rozprávkových sôch na niekoľkých miestach v dedine. Dve z nich, Široký a Bystrozraký, stoja na ostrovčeku s kvetinami v centre obce, ktorý vytvorili Anna Bútorová a členovia Klubu dôchodcov Drienčany. Neskôr by na toto miesto mala byť od obecného úradu presunutá i tretia socha, Dlhý.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross