No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Kvôli platu a odmenám zvolá primátor mimoriadne zastupiteľstvo

19. júla 2011 |  | 

Kvôli platu primátora a odmenám poslancov sa rimavskosobotskí poslanci zídu mimoriadne počas leta. Ako pre Rimava.sk potvrdil primátor Jozef Šimko, uznesenie z posledného rokovania poslancov, ktorým schválili zvýšenie jeho platu, polročných odmien viceprimátorov aj vlastných odmien za jedno rokovanie, nepodpísal.

„Mesto Rimavská Sobota je veľmi zadĺžené a zvažoval som, či by to bolo korektné voči občanom mesta, jednak zvyšovať môj plat a prideľovať vyššie odmeny pre poslancov mestského zastupiteľstva, preto som zavetoval rozhodnutie poslancov,“ vysvetlil primátor. Ako podotkol, materiál nebol prerokovaný ani mestskou radou, čo Šimko nepovažuje za korektný postup, na čo v minulosti upozornil aj poslanec Ján Végh.

Podľa primátora nepodpísanie uznesenia vyvolalo u poslancov rôzne ohlasy.  „Niektorí to schvaľujú, niektorým sa to nepáči. Oni rozhodnú, majú to v rukách, ak to opäť schvália, uznesenie bude platiť,“ povedal Šimko a poznamenal, že veto primátora môžu poslanci prelomiť trojpätinovou väčšinou.

Ako primátor na záver uviedol, poslanecký zbor sa zíde v závere augusta. „Podľa zákona musím rokovanie zvolať do 60 dní, posledný termín je 30. august,“ vysvetlil Šimko a dodal, že na tento dátum by sa mal presunúť aj program pôvodne plánovaného septembrového rokovania.

Rimavskosobotskí poslanci na poslednom rokovaní zvýšili plat primátorovi Jozefovi Šimkovi o približne 200 eur, od júna tak mal dostávať 2 668 eur mesačne. Na 20 percentnom zvýšení k novému základu 2 223 eur sa zhodli všetci prítomní poslanci. Odsúhlasili aj zvýšenie polročnej odmeny pre obidvoch viceprimátorov Jána Čemana a Ladislava Rigóa o 500 eur. Po novom tak mali dostávať odmenu vo výške tisíc eur. Členom Mestskej rady, ako aj poslancom Mestského zastupiteľstva malo byť pridané o približne 20 eur, za rokovanie by dostávali po 70 eur.
Výškou platu sa poslanci mestského zastupiteľstva zaoberali z dôvodu novelizácie zákona o  platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross