No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Lučenecké mestské noviny sú čisté PR primátorky, tvrdí poslankyňa Endrödyová

LUČENEC – Poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ) v Lučenci by mali mať v Mestských novinách vyčlenenú jednu stranu, ktorá by slúžila na informovanie voličov o ich práci v MsZ. Uviedla to poslankyňa Renáta Endrödyová, podľa ktorej sú noviny v súčasnej podobe iba čistým PR primátorky Alexandry Pivkovej a poslanec si do nich nemôže dať nič.

Ja som už tento poslanecký návrh mala aj v minulosti, avšak nebolo o ňom nikdy hlasované. Takže znova sa k nemu vrátim a dávam poslanecký návrh, aby poslancom bola v Mestských novinách vyčlenená jedna strana. S týmto zámerom zároveň navrhujem zriadiť poslaneckú redakčnú radu, do ktorej navrhujem zvoliť kolegov Oravca, Krameca a Olšiakovú,“ uviedla Endrödyová.

Jej návrh podporila aj poslankyňa Rút Olšiaková. „Už dva roky sa snaží (Endrödyová, pozn. red.) rôznymi spôsobmi o to, aby poslanci mali v Mestských novinách slobodu slova a vôle. Už tu bol z jej strany predložený návrh, aj bol takýto návrh zaslaný na mestský úrad, ale nikto sa tomu nevenoval. Trvám na tom, že v Mestských novinách je všetko cenzurované,“ konštatovala Olšiaková. Zároveň sa opýtala, kto vyberá do novín informácie zo zasadnutí MsZ.

Článok pokračuje pod reklamouPrimátorka na slová Endrödyovej a Olšiakovej na zasadnutí priamo nereagovala, odpovedal však viceprimátor Pavol Baculík, podľa ktorého ide o veľmi silné slová. „Myslím si, že väčšina poslancov s tým nesúhlasí, pretože zasadnutia MsZ sú nahrávané a každý občan si ich môže cez internet pozrieť. V Mestských novinách sú tiež napísané všetky interpelácie a nebránime sa, aby sme na ďalšom zasadnutí MsZ k tomuto bodu pristúpili,“ podotkol.

Rovnako sa vyjadrila aj vedúca kancelárie primátorky Mária Bérešová. „Občania majú možnosť sledovať zasadnutia online alebo zo záznamu. Zo zastupiteľstva sa píše aj podrobná zápisnica, ktorá je zverejnená na webovej stránke. Robím svoju prácu zodpovedne a prehlasujem, že noviny nie sú nikým a ničím cenzurované,“ zdôraznila Bérešová.

Svoj názor vyjadrila aj hlavná kontrolórka mesta Eva Szabóová. „Myslím si, že vzhľadom na to, ako často sú Mestské noviny pertraktované, by som navrhovala, aby bol aj v zmysle rokovacieho poriadku niekto poverený spracovaním materiálov v intenciách tohto podnetu a na najbližšom zasadnutí by sa to zrejme s konečnou platnosťou rozhodlo,“ vyzvala kontrolórka.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa Baculíka však v časti rokovania s názvom Návrhy a podnety, v rámci ktorých Endrödyová vyslovila svoju požiadavku, nie je možné podávať podobné poslanecké návrhy. Tá však na záver rozpravy aj tak požiadala, aby poslanci hlasovali o tom, či chcú mať priestor v novinách. K samotnému hlasovaniu ale napokon nedošlo. Endrödyová následne požiadala o písomnú odpoveď na tento jej podnet.

Poslanci, ktorí majú nejaké návrhy, nech poveria vedenie mesta pripraviť materiál do ďalšieho zasadnutia zastupiteľstva. Nevidím v tom nič zložité, tento postup by sme mali dodržiavať. Nebránime sa tomu, aby sme na ďalšom zasadnutí ako riadny bod prejednali váš návrh,“ odpovedal jej viceprimátor.


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross