No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Mesto chce vziať úver na bazén s vlnobitím, rozhodovať o tom budú poslanci

26. januára 2023 | |  | 
Projektová dokumentácia bazéna s vlnobitím. Zdroj: Mestský úrad Rimavská Sobota

RIMAVSKÁ SOBOTA – Mestskí poslanci v Rimavskej Sobote sa v tomto roku po prvýkrát stretnú až začiatkom februára (6. 2.). Vyplýva to z materiálov uverejnených na oficiálnom webovom sídle mesta.

Na prerokovanie ich bude čakať 16 bodov, v rámci ktorých budú rozhodovať napríklad aj o rozpočte mesta na rok 2023, ale tiež aj o návrhu na využitie budovy bývalého Domova mládeže na ulici Školskej.

Prechádzať im však bude bod o prijatí úveru, ktorým by samospráva chcela zabezpečiť výdavky na dva projekty – bazén s vlnobitím v rekreačnej oblasti Kurinec a prístavbu multifunkčnej sály pre Základnú umeleckú školu.

Článok pokračuje pod reklamou


Vedenie mesta by chcelo prijať úver, v celkovej výške za obdive investičné akcie, vo výške 1 642 236 eur. Financie na bazén s vlnobitím by podľa projektovej dokumentácie predstavovali výšku 1 440 000 eur a vybudovanie koncertnej sály zo zvyšku úveru, v hodnote 202 236 eur.

Ako sa uvádza v dostupných materiáloch MsÚ R. Sobota, bazén s vlnobitím by mal pozostávať z monolitickej železobetónovej konštrukcie v atypickom tvare a technologickej budovy (59,40 x 71,90 metrov). Zastavaná plocha by pozostávala z 2 290 m². Bazén by mal hĺbku od 0 do 1,8 metra a vybudovaný by bol na ploche 1 313 m² s objemom 1 220,3 m³.


K TÉME: Primátor Šimko avizuje ďalšiu atrakciu na Kurinci


Doba výstavby je plánovaná na 8 mesiacov s tým, že predpokladaný začiatok výstavby je stanovený na apríl tohto roku. Práce by mali byť členené na niekoľko mesiacov – apríl až jún a september až november roku 2023. Pokračovať by mali v apríli až júni roku 2024. „Predpokladaný začiatok výstavby (apríl 2023) je závislý od poskytnutia finančných prostriedkov, realizácie verejného obstarávania a vydania stavebného povolenia. Pri predpokladanom uvedenom zisku v ďalších rokoch mesto Rimavská Sobota bude úver v celkovej výške 1 440 000 eur pri ročnej splátke 144 000 eur, plus úroky, splácať zo zisku z rekreačného strediska Kurinec,“ uvádza sa v dôvodovej správe MsÚ.


K TÉME: Aký je zisk z Kurinca? Pýtali sa mestskí poslanci. Mesto z neho malo financovať asfaltovanie, uznesenie zrušili


Ďalšie financie z úveru by smerovali na vybudovanie prístavby multifunkčnej sály Základnej umeleckej školy. Prístavba by mala vyrásť na ploche dvora v objekte ZUŠ, a to v jednom z dvoch variantov – vybudovanie multifunkčnej sály, alebo jej vybudovanie spolu s prístavbou technickej miestnosti. Podľa dôvodovej správy bolo stavebné povolenie vydané 5. decembra 2022 a predpokladaná doba výstavby by mala predstavovať 24 mesiacov.


NEVYNECHAJTE ANI:
Štatistika: Počet dopravných nehôd v našich regiónoch stúpol.
Zvýšil sa aj počet obetí

Odchovanec Lučenca Miloš Kelemen mal premiéru v NHL


NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross