No active "ca-sidebar-197687" sidebar

MsÚ: Úrad ani po polroku nemá definitívneho šéfa ekonomického odboru

18. júla 2011 |  | | |

Post šéfa ekonomického odboru, na ktorý samospráva pre zmenenú organizačnú štruktúru vypísala už dvakrát výberové konanie, nie je definitívne obsadený ani po viac ako polroku. Oľgu Fabovú, ktorá bola vedúcou už niekoľko rokov a posledný polrok bola poverená vedením odboru, vystriedala tento mesiac pracovníčka Karin Kochanová. Ako ďalej pre Rimava.sk uviedol prednosta mestského úradu Štefan Szántó, vedúca môže byť poverená na dobu polroka. Kochanová je podľa prednostu poverená až do konečného rozhodnutia primátora, zase po dobu šiestich mesiacov.

Odbor je posledný v poradí, ktorý ešte nemá vymenovaného nového šéfa. V poradí druhé výberové konanie prebehlo minulý mesiac. Podľa prednostu sa do neho prihlásila iba jedna osoba, doterajšia vedúca Oľga Fabová. "Podľa konštatovania výberovej komisie spĺňa predpoklady,“ uviedol Szántó a dodal, že komisia je len poradným orgánom primátora mesta a primátor nie je na jej vymenovanie viazaný názorom komisie. Ako uviedol koncom uplynulého týždňa, jej pozíciu zatiaľ primátor neriešil z dôvodu dovolenkového obdobia.

Nízky záujem o pracovné miesto Szánta prekvapil. „Myslím si, že to súvisí s tým, že pracovať na funkcii vedúceho odboru v samospráve je veľmi ťažká záležitosť,“ povedal Szántó, podľa ktorého nie je ľahké získať na túto funkciu človeka vzhľadom aj na platové podmienky, aj na veľkú vyťaženosť. „Za šesť mesiacov, čo som tu, vidím, že ľudia sú vyťažení,“ podotkol. Zároveň však poznamenal, že výberové konanie s jedným uchádzačom by nemalo byť, pretože chýba súťaživosť. Ako Szántó tvrdí, uvažuje o tom, že v budúcnosti zahrnú do podmienok výberového konania počet prihlásených kandidátov. „Keď sa prihlási len jeden, nebudeme to akceptovať,“ uzavrel.

Nové vedenie samosprávy vypísalo výberové konanie začiatkom roka, po tom ako zmenilo organizačnú štruktúru a v priebehu polroka z úradu prepustilo 15 zamestnancov. Z ôsmich oddelení boli vytvorené štyri odbory. Po prvom kole boli do funkcií v marci primátorom vymenovaní traja. Novou tvárou na úrade je Viliam Vidinský, ktorý predtým pôsobil ako riaditeľ základnej školy Š. M. Daxnera na Sídlisku Západ. Dnes je vedúcim odboru školstva, sociálnych vecí a kultúry. Na vedúcich postoch rozvoja mesta a odboru vnútorných vecí zmeny nenastali. Post šéfky odboru rozvoja mesta obhájila Eva Muráriková, rovnako “staronovou” vedúcou odboru vnútorných vecí sa stala Marta Feketeová. Na post vedúcej oddelenia sociálnych vecí na mestskom úrade bola neskôr prijatá Janka Mišuráková.


Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články
MsÚ: Do výberového konania sa prihlásili aj všetci poverení vedúci odborov
Na mestskom úrade budú vyberať nových vedúcich, prepustia 18 zamestnancov
MsÚ: Vypísali výberové konanie na všetkých vedúcich, postačuje aj stredoškolské vzdelanie
DOPLNENÉ: Na úrade vyberajú vedúcich odborov, posledné slovo bude mať primátor
Na úrade boli vymenovaní traja noví vedúci odborov


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross