No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Nová starostka Chvalovej chce pokračovať v zámeroch svojho manžela

29. októbra 2020 |  | | | |

Nová starostka obce Chvalová Judita Vaculčiaková mieni pokračovať v začatom. Ako zástupkyňa pracovala odvtedy, ako zomrel bývalý starosta, jej manžel. V októbrových voľbách nemala protikandidáta. Funkcie oficiálne preberie v najbližších dňoch, ako starostka malej obce v okrese Revúca bude vystupovať od začiatku budúceho mesiaca. "Snažíme sa čím viac skrášliť obec, čo sa dá a vieme využiť. Chcem čo najviac pre dedinu urobiť. Už sme aj začali," povedala pre Rimava.sk Judita Vaculčiaková. Podľa jej slov v uplynulých mesiacoch opravili cesty z prostriedkov Úradu vlády SR vo výške 25 tisíc eur. Na asfaltovanie prispeli sumou 3,5 tisíc eur. Nová je tak časť cesty od kostola k cintorínu, ku krížu a druhému kostolu, obecnému úradu či vydláždená je aj autobusová zastávka.

Článok pokračuje pod reklamou"Chodníčky sme z vlastných nákladov robili vo výške približne 5 tisíc eur," podotkla Vaculčiaková s tým, že práce robil miestny majster.

Medzi ďalšími projektami, čo majú v pláne, sú zámery, ktoré mali ešte s manželom. "Chceli sme altánok pri jaskyni urobiť a jeden altánok ešte na dvore vydláždiť, aj lavičky do dediny potrebujeme. Uvidíme, aké projekty nám budú núkať, lebo z vlastných prostriedkov veľa neurobíme," podotkla Vaculčiaková. V obci mali rozrobené aj kúrenie na budovu obecného úradu, dom smútku, či baňu vo Chvalovej.

Ako novozvolená starostka sa Vaculčiaková vzdá mandátu poslanca, a tak na jej miesto príde jeden z náhradníkov. Obecné zastupiteľstvo má 5 poslancov.

Vo Fige si ľudia vybrali spomedzi siedmich kandidátov

V doplňujúcich voľbách sa volilo vo viacerých obciach. Najväčší záujem o post starostu v okolí bol v obci Figa v okrese Rimavská Sobota. Víťaz vzišiel zo siedmich kandidátov. Nový starosta Norbert Máté, ktorý získal 74 hlasov, sa funkcie ujme tiež v najbližších dňoch. Ako pre Rimava.sk uviedol zatiaľ doterajší zástupca Martin Gubala, mali žiadosti na dotácie na opravu a obnovu domu smútku, chcel obnoviť aj plot materskej školy. "Nič nám neschválili, bolo to pozastavené," skonštatoval Gubala s tým, obdobie ako zastupoval obec poznačila korona a tak robili len klasickú údržbu, zametanie a kosenie.

Funkciu odovzdá v piatok popoludní. "Budem ale nápomocný novému starostovi. Nevykašlem sa na to, pomôžem mu, čo viem," povedal Gubala, ktorý vo voľbách skončil ako druhý. Dostal o 4 hlasy menej ako víťaz.

Medzi kandidátmi bol aj bývalý starosta, ktorý sa pred niekoľkými rokmi vzdal funkcie a prilepšiť si tak chcel k dôchodku. Zvyšní kandidáti podľa Gubalu išli kandidovať po tom, ako sa tak rozhodli aj iní kandidáti a tak došlo k roztriešteniu pár hlasov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross