No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Poslancom odsúhlasili financie za zasadnutia. Niektorí zvažujú, že sa ich vzdajú

28. januára 2010 |  | | |

Finančnú čiastku v celkovej výške takmer 10 tis. eur by si mali rozdeliť poslanci mestského zastupiteľstva (MsZ), členovia mestskej rady, komisií zastupiteľstva a výborov mestských častí za svoju činnosť v druhom polroku 2009. Odobrila ju Mestská rada na svojom tohtotýždňovom zasadnutí. Pre Rimava.sk to potvrdil prednosta mestského úradu Ladislav Kovács. Podľa slov predsedov sa v oboch poslaneckých kluboch MsZ hovorilo aj o tom, že sa niektorí odmien vzdajú.

„Boli úvahy, ale je to vec každého poslanca,“ hovorí predseda Spoločného poslaneckého klubu Ján Fiľo. Ako uviedol, z postu predsedu nemôže nikomu povedať, aby sa odmien vzdal. „Pre niektorých poslancov je to v ten deň príjem, o ktorý prídu tým, že sedia na zastupiteľstve na úkor neplateného voľna alebo dovolenky,“ hovorí Fiľo, ktorého klub má v zastupiteľstve väčšinu. „To sú odmeny - základ, ktorý dostal každý, nie žiadne prémie,“ hovorí predseda druhého poslaneckého klubu, Demokratického bloku, Tibor Pelle. Podľa jeho slov je veľa poslancov  učiteľov, ktorí sa zasadnutia zúčastnia na úkor dovolenky.

Ako pre Rimava.sk bližšie uviedol prednosta mestského úradu Ladislav Kovács, poslanci MsZ za štyri zasadnutia dostanú takmer  4 tis. eur. a členovia MsR za päť zasadnutí takmer 1,5 tis. eur.  Jedenásť komisií pri MsZ a redakčná rada dostanú spolu približne 2,7 tis. eur. „Komisia pre ochranu verejného záujmu nezasadala,“ povedal Kovács a dodal, že odmeny pre členov výborov mestských častí za druhý polrok činia 1,8 tis. eur. Za prvý polrok boli odmeny poslancom vyplatené v decembri.

Oproti minulým obdobiam klesli odmeny riaditeľom mestských príspevkových organizácií. Mestská rada odsúhlasila odmeny riaditeľovi Mestského kultúrneho strediska (10 percent) a riaditeľovi Technických služieb mesta (20 percent) za druhý polrok 2009 (v prvom polroku im odsúhlasené neboli, pozn red.). Podľa platných predpisov môžu riaditelia mestských inštitúcií dostať maximálne 30 percent súčtu platov.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross