No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Návrhy aj názvoslovná komisia sú, ale priestor pred poštou je stále bez mena

Záver roka 2018 sa niesol aj v oficiálnom odovzdaní do užívania priestoru pred budovou pošty v Rimavskej Sobote. Medzitým vedenie mesta uskutočnilo anketu medzi občanmi, ktorí mali navrhnúť názov pre dané námestie. Primátor Jozef Šimko následne vymenoval aj názvoslovnú komisiu. Tá mala pred mestské zastupiteľstvo predložiť návrh pomenovania námestia. Napriek tomu je priestor pred poštou stále bez mena.

Názvoslovná komisia bola vymenovaná v zložení: Ladislav Rigó – predseda komisie, Ivan Hazucha, Štefan Baláž, Erika Juhászová, Peter Juhász, Elena Nebusová – predsedníčka MO MS, István B. Kovács – historik, Oľga Bodorová – riaditeľka GMM, Milana Jutková – riaditeľka MsKs, Július Cerovský – predseda ZO Csemadok a Zuzana Zsírosová – vedúca odboru vnútorných vecí.Tá mala pred mestské zastupiteľstvo ešte v októbri 2019 predložiť návrh o názve námestia pred poštou, no nestalo sa tak. Ako ďalej Rimava.sk informoval prednosta Mestského úradu v Rimavskej Sobote Štefan Szántó, táto téma by sa mala znova predložiť na mestské zastupiteľstvo. „Stane sa tak ale až keď pominie táto situácia v súvislosti s koronavírusom,“ poznamenal s tým, že mestské zastupiteľstvo sa bude musieť touto problematikou zaoberať.

Podľa jeho slov sa zrejme vytvorí nová názvoslovná komisia, ktorá rozhodne ale z už predložených návrhov od obyvateľov. Ako Rimava.sk informovala v auguste 2019, vedenie mesta obdržalo veľké množstvo rôznych návrhov od občanov i inštitúcií. „Najviac návrhov je za Námestie Istvána Ferenczyho, ako aj za Námestie Ľudovíta Štúra. Menší počet návrhov prišlo za Poštové námestie, Námestie M. R. Štefánika, Gemerské námestie, Malohontské námestie, Námestie Istvána Hatvaniho a desiatok ďalších návrhov,“ uviedla vtedy samospráva.

Návrhy na pomenovanie námestia pred poštou sú, otázkou je už len kedy tento priestor bude mať aj svoj vlastný názov. A aj keď ho domáci obyvatelia nazývajú ako námestie pri pošte, oficiálne je stále bez mena.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross