No active "ca-sidebar-197687" sidebar

R. SOBOTA: Technické služby budú vyvážať smeti aj v Ožďanoch

ilustračné fotoRimavskosobotské Technické služby mesta budú zabezpečovať zber a odvoz tuhého komunálneho odpadu aj v obci Ožďany v Rimavskosobotskom okrese. Informoval o tom primátor Jozef Šimko na ustanovujúcom rokovaní mestského zastupiteľstva. Ako vyhlásil, s vývozom v Ožďanoch sa začne od januára. „Súťaž sme vyhrali, zmluva je podpísaná,“ potvrdil pre Rimava.sk primátor, ktorý plánuje nákup ďalšieho vozidla na vývoz smetí. „Dvomi autami by sme to nestihli. Tri autá budú aj do rezervy,“ povedal Šimko. Technické služby aktuálne vykonávajú zber a vývoz odpadu v meste, od septembra minulého roka aj vo Veľkom Blhu. Podľa slov primátora by technické služby mohli postupne zabezpečovať odvoz odpadu aj v ďalších obciach, prevažne na juhu okresu. Spomenul  Rimavské Janovce, Jesenské, Belín, Sútor, Širkovce či Šimonovce.

Ako pre Rimava.sk uviedol starosta obce Adrian Barto, Technické služby mesta Rimavská Sobota ponúkli vo verejnom obstarávaní najvýhodnejšiu cenu. Obec s nimi uzavrela zmluvu na jeden rok, za vývoz smetí zaplatí 18 501 eur s DPH. Podľa slov starostu došlo k zvýšeniu zazmluvneného množstva odpadu. Podľa novej zmluvy predstavuje predpokladané množstvo 350 ton ročne. Odvoz má byť zabezpečovaný v pracovný deň, raz za dva týždne.

Podľa platného všeobecne záväzného nariadenia platia obyvatelia obce za zber a vývoz smetí necelých desať eur. Vývoz tuhého komunálneho odpadu doteraz v Ožďanoch zabezpečovala spoločnosť Brantner.

Zdroj: Rimava.sk

Súvisiace články:
R. SOBOTA: Mesto začalo s vývozom smetí aj vo Veľkom Blhu


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross