No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Rim. Sobota: Slávnostného zasadnutia MsZ sa zúčastnil aj Boris Kollár. Jozef Šimko odovzdal Ceny primátora

5. mája 2022 | |  | 

RIMAVSKÁ SOBOTA – Dnes na slávnostnom zasadnutí mestského zastupiteľstva primátor mesta Jozef Šimko pred zrakom prítomných mestských poslancov a ďalších hostí odovzdal Cenu primátora mesta niekoľkým ľuďom a jednému kolektívu. Zasadnutia sa zúčastnil aj predseda NR SR Boris Kollár.

„Tieto ocenenie sa udeľujú osobám a kolektívom za výborné výsledky a reprezentáciu mesta,“ povedal na úvod primátor Jozef Šimko a privítal ďalších hostí – medzi nimi napr. predsedu NR SR Borisa Kollára, poslanca BBSK Ferenca Auxta a primátora Hnúšte Romana Lebedu.

Článok pokračuje pod reklamou


Ak si niekto myslel, že toto slávnostné zasadnutie sa zaobíde bez politických škriepok, je na omyle. V príhovore primátor najskôr vyzdvihol význam Dní mesta, neskôr ale plynule prešiel k útokom na jeho politických oponentov – poslancov z klubu Odvážme sa zrýchliť. Tí sa však k slovu nedostali.

K slovu sa dostal aj Boris Kollár, ktorý vyzdvihol potrebu vyjadrenia vďaky. Ako povedal, považuje za dôležité vyzdvihovať a oceňovať záslužnú prácu občanov, ktorí reprezentujú svoje mesto či obec. „V neposlednom rade si prejav vďaky zaslúžia aj všetky matky, ktoré sa s láskou starajú o svoje deti, snažiac sa vytvoriť im bezpečné a láskyplné zázemie,“ povedal v príhovore a pripomenul tým blížiaci sa Deň matiek.

Článok pokračuje pod reklamou


Jozef Šimko udelil Cenu primátora za rok 2022 mestskému poslancovi Štefanovi Balážovi za jeho zásluhy v oblasti kultúry a športu. Ocenenie si prevzala aj dlhoročná členka Zboru pre občianske záležitosti Ľubica Varjuová, ktorá má zásluhy najmä v oblasti školstva. Ocenenie si prevzali aj bývalý prokurátor Ladislav Šupena a spevácky zbor Dúha, ktorý v meste pôsobí viac ako dve desaťročia. Cenu primátora Šimko udelil tiež krajskému poslancovi a podnikateľovi v cestovnom ruchu Ferencovi Auxtovi.

Čestný titul Matka roka 2022 získala Mária Kučeráková z Centra pre deti a rodiny v Rimavskej Sobote. Primátor taktiež ocenil Máriu Majerčíkovú, Janu Boháčikovú, Kláru Hreckú, Marcelu Nývltovú, Annu Ostrihoňovú, Ľubicu Vaculčiakovú, Martu Trochovú, Alenu Balážovú, Jaroslavu Lajgútovú a Danu Spišákovú.

Pamätné plakety za vzornú reprezentáciu mesta udelil primátor Šimko rimavskosobotským hokejistom. Primátor Šimko odovzdal aj niekoľko ďakovných listov.

Slávnostné zasadnutie mestského zastupiteľstva okrem odovzdávania cien sprevádzal aj kultúrny program.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross