No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Schválili prenájom pozemku. Bude na ňom zariadenie pre seniorov

Poslanci Mestského zastupiteľstva v Hnúšti schválili prenájom pozemku o výmere 2500 m2 firme Schmitlpharm z Banskej Bystrice. Súčasťou uznesenia je konštatovanie, že „na predmetnom pozemku bude investor stavať a prevádzkovať pre mesto Hnúšťa strategicky dôležité zariadenie pre seniorov“. Ide o lokalitu v parku pri Špeciálnej základnej škole v Kolónii. Samospráva poukazuje na to, že okolité takéto zariadenia sú dlhodobo plné a seniori by služby takéhoto typu uvítali aj v Hnúšti.

Článok pokračuje pod reklamouCelková výška nájomného za pozemok predstavuje 875 eur za rok. Mestský parlament odsúhlasil nájom na dobu určitú do vyhotovenia geometrického plánu ako podkladu pre kolaudačné rozhodnutie, najdlhšie však do 31. marca 2022.

„Firma Schmitlpharm teraz pripravuje projekt domova seniorov, následne to pôjde na mestský úrad na stavebné konanie,“ povedal pre Rimava.sk viceprimátor mesta Grigorij Šamin. Ako dodal, spoločnosť by chcela začať stavať na jeseň tohto roka, ale on to vidí reálnejšie až na jar budúceho roka.
Zariadenie sociálnych služieb má byť pre 40 klientov.

Zdroj: Rimava.sk, FOTO: Google maps

V Hnúšti chce súkromný investor stavať domov dôchodcov

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross