No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Skrátené úradné hodiny aj stopka pre Gemerské zvesti

Mestský úrad (MsÚ) v Rimavskej Sobote skrátil úradné hodiny pre verejnosť. Od stredy, 18. marca až do odvolania pracujú zamestnanci od 8.00 hod. do 11.00 hod. Rozhodol tak krízový štáb mesta. Naďalej platí vstup do priestorov v rúškach a klienti nesmú mať zvýšenú teplotu.

Mesto zároveň rozhodlo, že preruší na obdobie jedného mesiaca vydávanie mestských novín. Ako na stránke uvádza, dôvodom tohto rozhodnutia je pozastavenie prijímania, spracovania a distribúcie letákov slovenskou poštou a teda aj mestských novín. Číslo, ktoré malo vyjsť v stredu 1. apríla, už nebude vydané.Gemerské zvesti, ktoré sú financované z daní obyvateľov, boli v minulosti obvinené z toho, že sú permanentne zneužívané na prospech primátora Rimavskej Soboty Jozefa Šimka. Uviedla to začiatkom tohto roka nezisková mimovládna organizácia Transparency International Slovensko (TIS) vo svojom stanovisku.

V minulosti už boli noviny organizáciou TIS už hodnotené, kedy skončili na predposlednom, 85. mieste z dôvodu veľkého počtu fotiek a zmienok vedenia mesta.

Poslanci mestského zastupiteľstva sa voči Gemerským zvestiam viackrát vyhradili na zasadnutiach. V tomto roku dokonca navrhli vyčleniť len polovicu financií.

Ako uviedol Michal Demeter, jeden z poslancov, žiada aby médium bolo informačné a nie názorové, inak vydávanie novín nebudú podporovať.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross