No active "ca-sidebar-197687" sidebar

So stavbou nového zdravotného strediska by mali začať už v januári

TISOVEC - Nové zdravotné stredisko v Tisovci začnú budovať hneď od začiatku budúceho roka. Mesto naň získalo dotáciu vo výške takmer 800-tisíc eur.

Ako prvé sú na pláne búracie práce, ktoré budú podľa plánu trvať 22 týždňov. Nasledovať majú práce na strešnej krytine, kanalizačnej a vodovodnej prípojke. Počas celého roka budú prebiehať vnútorné práce, mesto však nešpecifikovalo konkrétne, o čo pôjde.

Budovu budú taktiež aj zateplovať. Pracovníci by to mali zvládnuť za 40 týždňov. Dlhšiu dobu budú robiť aj na elektroinštalácii. Do nového zdravotného strediska bude viesť aj bezbariérový vstup, nájdeme v ňom aj výťah.

Článok pokračuje pod reklamou


Na všetky práce, ktoré sú v harmonograme, vyčlenilo mesto viac ako 560-tisíc eur. Celkovo dostala samospráva približne 780-tisíc eur ako nenávratný finančný príspevok. Samospráva sa bude podieľať aj na spolufinancovaní. Na projekt vyčlenili 41-tisíc eur, na financovanie neoprávnených výdavkov 46-tisíc eur.

Projekt pozostáva z rekonštrukcie objektu – terajšieho sídla Služieb mesta Tisovec s. r. o. Pod jednou strechou tak ľudia nájdu lekára pre dospelých, pediatra, stomatológa a gynekológa. Súčasťou strediska bude aj špecializovaná vyšetrovňa (diagnostický systém, EKG, prístroj na meranie ABI indexu, INR, kreslo na podávanie infúzií, oftalmoskop).

Celý harmonogram prác na novom zdravotnom stredisku v Tisovci. Zdroj: Mesto Tisovec

Sťahovanie posilňovne

Stavba nového zdravotného strediska spôsobila problémy posilňovni, ktorá v priestoroch fungovala. Z objektu sa musela vysťahovať. Viac ci prečítate v našom staršom článku.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross