No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Hnúšti čoskoro rozbehnú letné kino

16. júna 2020 |  | | | |

Americkým filmom Dolittle odštartuje 26. júna tohtoročná ponuka letného kina v Hnúšti. Pre Rimava.sk to povedala riaditeľka Mestského kultúrneho strediska v Hnúšti Diana Vojenčiaková. „Nemali sme ešte nikdy v letnom kine film pre detského diváka a chceme to skúsiť. Dúfam, že rodičia naň pustia deti a tie táto snímka zaujme,“ dodala. Poznamenala, že v prípade nepriaznivého počasia by bolo premietanie zrušené. Možnosť presunúť sa z amfiteátra do kinosály nie je tentokrát možná, keďže tá sa nemôže používať. Jej strecha je v havarijnom stave a čaká ju rekonštrukcia.

Článok pokračuje pod reklamou„Premietať by sme chceli od konca júna do začiatku septembra šesťkrát. Napríklad slovenský film Sviňa budeme premietať 17. júla. Občania sa pýtali, či ho ponúkneme,“ uviedla Vojenčiaková. Ako poznamenala, priaznivci letného kina budú mať k dispozícii stánok s občerstvením i WC.

Šéfka MsKS skonštatovala, že vlani mali v letnom kine veľmi dobrú návštevnosť, čo zrejme súviselo s výberom filmov. Verí, že aj tohtoročná ponuka ľudí zaujme. „Snažili sme sa o to, aby v nej boli filmy pre všetky vekové kategórie. Ľudia sú po korone hladní po kultúre, tak dúfam, že ich do letného kina príde veľa,“ povedala Diana Vojenčiaková.

V Hnúšti zvažovali, že by sa mohol uskutočniť v priebehu leta aj nejaký koncert. „Nakoniec sme sa však rozhodli, že nebudeme robiť veľký koncert. Je tam to obmedzenie s účasťou do tisíc ľudí. Finančne by sme to nevykryli s týmto limitom,“ uviedla riaditeľka MsKS. Naznačila, že ani na jeseň nepočítajú s koncertom.

Zdroj: Rimava.sk

Strechu kinosály idú v Hnúšti rekonštruovať

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross