No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Klenovci rozšírili kamerový systém

V Klenovci rozšírili kamerový systém. V obci pribudlo dvadsať kamier. Pre Rimava.sk to uviedla starostka Zlata Kaštanová. „Rozšírenie kamerového systému sme financovali z našich vlastných finančných zdrojov, stálo to 10 tis. eur,“ doplnila s tým, že kamerové záznamy pomáhajú nielen obecnej polícii, ale aj štátnej. Kaštanová ozrejmila, že už majú celkovo v obci 64 kamier a aj tie predchádzajúce financovali z obecných zdrojov. Snímajú hlavne tie lokality, kde je obecný majetok, križovatky, športoviská, vstup do obce, námestie, ale aj jednotlivé ulice.

Článok pokračuje pod reklamou„Máme statické kamery a jednu otočnú, ale s tou sme neboli spokojní. Za cenu otočnej kamery máme niekoľko kvalitných statických kamier a pokryjeme väčší úsek,“ povedala klenovská starostka.

Zlata Kaštanová informovala, že ešte majú stále lokality, ktoré nie sú kamerami pokryté. Zároveň poukázala na to, že kamery neslúžia na sledovanie obyvateľov v súkromí, ale na prevenciu a odhaľovanie trestnej činnosti, respektíve priestupkov. Kamerový systém majú pod dohľadom príslušníci obecnej polície.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross