No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Klenovci sa snažia posunúť s výstavbou vodovodu

15. júla 2020 | |  | 

Klenovská samospráva sa rozhodla vybudovať z vlastných zdrojov vodovod na Ulici Fučíkovej. Pre Rimava.sk to uviedla starostka obce Zlata Kaštanová. „Nie je na nej verejný vodovod. Ľudia tam majú vodu zo súkromného rezervára a v období sucha sú aj niekoľko dní bez vody. Aj podzemné vody sa nejako strácajú,“ dodala.

Článok pokračuje pod reklamouPodľa slov Kaštanovej majú vypracovanú projektovú dokumentáciu i rozpočet a teraz sa uskutoční prieskum trhu na zhotoviteľa prác. Ako poznamenala, v rozpočte obce majú na vybudovanie tohto vodovodu sumu 40 tis. eur. Na júnovom rokovaní zastupiteľstva schválili poslanci použitie 50 tis. eur z rezervného fondu tiež na vodovod na Ulici Fučíkovej.

Starostka Zlata Kaštanová uviedla, že verejný vodovod riešia aj pre obyvateľov na Ulici 9. mája a na Ulici kpt. Nálepku. Na prvej menovanej ulici je to v spolupráci so Stredoslovenskou vodárenskou spoločnosťou. „Vypracovali sme projekt, oni urobia vodovod. My tam dokončíme potom chodník. Ulicu kpt. Nálepku riešime cez projekt, ktorý je už vypracovaný a teraz ho posudzujú,“ ozrejmila.

Starostka Klenovca povedala, že ešte im zostanú aj ďalšie ulice, na ktorých bude treba vybudovať vodovod. „Vieme to riešiť len postupne. Hľadáme riešenia, aby tam vodovod bol. Títo ľudia sú napojení na rezerváre.“

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross