No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V materskej škole na Sídlisku Rimava otvorili malé dopravné ihrisko. Niekdajšie v meste chátra

V areáli materskej školy na Sídlisku Rimava otvorili koncom septembra malé dopravné ihrisko, ktoré je určené rimavskosobotským škôlkarom. Ako pre Rimava.sk uviedla riaditeľka materskej školy  Ľubica Vilhanová ihrisko na ploche približne 300 m2 obnovili na mieste starého a zničeného dopravného  ihriska za 2 tis. eur s podporou nadácie Allianz. Vyskúšali si ho už aj deti z Materskej školy na Dobšinského ulici.

„Vďaka aktivitám na dopravnom ihrisku si deti upevňujú dlhodobo základné vedomosti a zručnosti zamerané na bezpečné správanie sa v rôznych dopravných situáciách,“ uviedla Vilhanová a dodala, že pri otvorení dopravného ihriska mali škôlkari možnosť vyskúšať si nové kolobežky, bicykle a odrážadlá.  Deti boli zároveň vystrojené reflexnými vestami a ochrannými prilbami.

Bývalé dopravné ihrisko v Rimavskej Sobote, ktoré je v súkromnom vlastníctve, nefunguje už niekoľko rokov. Stalo sa útočiskom bezdomovcov ale aj fetujúcej mládeže. Podľa slov rimavskosobotského primátora Jozefa Šimka mesto rokuje s vlastníkom dopravného ihriska. Ako posledne pred poslancami mestského zastupiteľstva Šimko uviedol, buď dopravné ihrisko mesto odkúpi alebo ho vezme do dlhodobého prenájmu. Ako prehlásil, majiteľa k tomu "dokope", a ak s tým nebude súhlasiť, urobí mu peklo. Primátor sa zároveň zaviazal, že na budúcu jar ihrisko bude sprevádzkované.

Deti zo základných škôl v meste, ako aj z celého okresu momentálne navštevujú najväčšie fungujúce dopravné ihrisko v Hnúšti. Ako pre Rimava.sk uviedol náčelník mestskej polície v Hnúšti Milan Migaľa, záujem o dopravné ihrisko je veľký a deti sú z neho nadšené. „Aj tento týždeň boli u nás druháci zo Základnej školy P. K. Hostinského z Rimavskej Soboty,“ uviedol Migaľa, podľa ktorého od začiatku roku vykonali viac ako 30 výchovno-vzdelávacích prednášok, z čoho bolo takmer 20 zameraných na teoretickú a praktickú časť dopravnej výchovy. Prednášok sa zúčastnilo do 600 poslucháčov. Ako podotkol, teória ide dobre všetkým, no modelové situácie zvládajú najlepšie domáce deti. Tie ihrisko navštevujú  častejšie ako deti, ktoré do Hnúšte musia cestovať.


Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross