No active "ca-sidebar-197687" sidebar

V Tornali pokračujú práce na revitalizácii Hlavného námestia

5. augusta 2022 | |  | 
Záber z júla tohto roka.

TORNAĽA - Tornaľská samospráva pristúpila k revitalizácii časti Hlavného námestia, kde sa predtým nachádzala autobusová stanica. Z vlastného rozpočtu na práce vyčlenila 230-tisíc eur.

"Revitalizácia časti Hlavného námestia v tomto roku prebieha na ploche, kde pôvodne bolo autobusové nástupište. Prípravné práce – búracie práce vykonáva organizácia mesta Mestské služby mesta vo svojej réžii. Zároveň na Hlavnom námestí prebieha aj výmena verejného vodovodu, ktorú realizujú Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť a.s. z vlastných prostriedkov. Po ukončení výmeny vodovodu nastúpi spoločnosť COLAS Slovakia a.s.," uviedol pre Rimava.sk Róbert Mag, vedúci odboru výstavby, životného prostredia a rozvoja mesta na Mestskom úrade Tornaľa.

Článok pokračuje pod reklamou


Ako ďalej vysvetlil, počas prác na Hlavnom námestí sa vykonáva aj archeologický výskum. Vstupná komisia na archeologickom výskume podľa jeho slov poukázala na skutočnosť, že v rámci Hlavného námestia sa dochovala súvislejšia plocha kamenných kociek - „mačacích hláv“, ktoré KPÚ BB odporúča vzhľadom na jeho historickú a estetickú hodnotu zachovať a prezentovať.


Prečítajte si tiež: Kandidujem, lebo mesto a občania potrebujú zásadnú zmenu k lepšiemu, hovorí M. Dorkin. Získať chce kreslo primátora Tornale


"Z uvedeného dôvodu plochy, kde bola v projektovej dokumentácii navrhnutá trávnatá plocha, budú ponechané pôvodné čadičové kocky a prechod medzi čadičovými kockami a novými plochami bude tvorený okrasným pásom so zeleňou a záhradnými prvkami. Okrasný pás bude realizovaný tiež Mestskými službami mesta," doplnil Róbert Mag.

Záber z júla tohto roka.

Mesto pred niekoľkými dňami podpísalo zmluvu s firmou COLAS Slovakia a.s., ktorá bude v začatých prácach pokračovať. "Rozsahom prác, ktoré budú realizované spoločnosťou COLAS Slovakia a.s., je realizácia podložia nových komunikačných plôch, miestnej komunikácie obojsmernej, odstavných plôch z pôvodných historických čadičových kociek, chodníka. Zahájenie stavebných prác spoločnosťou COLAS Slovakia a.s. predpokladáme na v 32. týždni a ukončenie do 15. 9. 2022," priblížil Róbert Mag s tým, že v rozpočte mesta Tornaľa je na tieto práce vyčlenených 230-tisíc eur z vlastných prostriedkov mesta.

"Po realizácii tejto časti Hlavného námestia po obvode námestia bude dobudovaná obojsmerná miestna komunikácia s cieľom odbremeniť automobilovú dopravu v centre mesta, dobuduje sa sieť chodníkov a rozšíri sa počet parkovacích miest," uzavrel vedúci odboru výstavby.

NENECHAJTE SI UJSŤ


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross