No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Samosprávy vyzývajú ministra zdravotníctva na osobné stretnutie. Odkaz od nás z regiónu je, aby sa komunikácia začala, odkázal primátor Revúcej

23. mája 2022 | | |  | 

BBSK/R. SOBOTA/REVÚCA - Banskobystrická župa a mestá v Banskobystrickom kraji žiadajú jasné a relevantné informácie k reforme nemocníc, rozvoju ambulantnej siete a Plánu obnovy v oblasti zdravotníctva. Informovali o tom na dnešnej (23. 5.) tlačovej besede pred Úradom Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Vyzvali ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, aby prišiel osobne rokovať s predstaviteľmi krajskej a miestnej samosprávy v BBSK a predstavil im konkrétne plány v oblasti zdravotnej starostlivosti.  

Článok pokračuje pod reklamou


„Pred niekoľkými dňami sme mali spoločné rokovanie zástupcov samosprávnych krajov SK8 a zástupcov miest a obcí ZMOS. Spoločne sme sformulovali jasnú výzvu ministrovi zdravotníctva, aby konečne začal otvorenú komunikáciu so samosprávami v troch okruhoch - rozvoj ambulantnej siete, stav realizácie reformy nemocníc a stav prípravy čerpania Plánu obnovy v oblasti zdravotníctva. Bohužiaľ, musím konštatovať, že odpovede doposiaľ nemáme," informoval predseda BBSK Ján Lunter.

Primátor Revúcej Július Buchta pripomenul, že komunikácia s ministerstvom zdravotníctva viazne a mesto nevie, na čom je. „Odkaz od nás z regiónu je, aby sa komunikácia začala, lebo my naozaj čakáme na to, čo sa bude diať a my chceme čerpať prostriedky z Plánu obnovy. Veľmi ma mrzí, že tu musím stáť pred Úradom BBSK a doslova sa prosiť, aby občania nášho regiónu mali základné práva na zdravotnú starostlivosť zachované,“ dodal.

Článok pokračuje pod reklamou


Samosprávy okrem výzvy posielajú ministrovi zdravotníctva list, v ktorom ho žiadajú o pravidelnú a otvorenú komunikáciu. "Odvolávajú sa pritom na sľub, ktorí dostali bezprostredne po prijatí zákona o optimalizácií nemocničnej siete," uviedol Marek Mačica z oddelenia komunikácie BBSK.

Predstavitelia samospráv zároveň reagovali na posledné medializované informácie o tom, že čerpanie finančných prostriedkov z Plánu obnovy je ohrozené.


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross