No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Začiatok samotestovania doma stále nie je známy, Heger hovorí o týždňoch

BRATISLAVA – Mal to byť spôsob, ako testovanie na COVID-19 ľuďom uľahčiť a zjednodušiť, ale konkrétny termín jeho spustenia stále chýba.

Samotestovanie doma síce vláda opakovane prisľúbila a nakúpila i testy, ale k jeho realizácii zatiaľ nedošlo a nie je jasné, kedy sa konečne budeme môcť testovať v pohodlí domácnosti. Viac nepovedal ani zastupujúci minister zdravotníctva Eduard Heger na utorkovej tlačovej konferencii.

My sme boli radi, keď sme dostali informáciu, že existuje aj taký nástroj ako samotestovanie. Teraz sa pripravuje koncept, ako zapojiť práve toto testovanie do celého mechanizmu Covid automatu,“ načrtol minister, podľa ktorého na uvedenom koncepte pracuje aj samostatný tím na ministerstve zdravotníctva.

Článok pokračuje pod reklamou„V tomto momente vám neviem povedať závery ich práce, pretože to práve pripravujú. Ale ihneď, ako dospejú k zmene stratégie, ktorá potom bude pretavená do Covid automatu, tak, samozrejme, budeme o tom informovať,“ avizoval Heger.

Na ďalšiu novinársku otázku, kedy približne by k tomu mohlo dôjsť, odpovedal opäť vyhýbavo. „Práca prebieha, čiže je to otázka, myslím si, týždňov, na to, aby sme dospeli k tomu, ako to bude vplývať na Covid automat, ako ho pozmeníme,“ dodal.

Test je podľa neho dnes jediný spôsob ako zistiť, či je človek pozitívny alebo nie. „Je to zistenie okamžitého stavu daného človeka. To inak ako testom neurobíte. Čím je ten test komfortnejší, tým je to príjemnejšie. Ak vieme testovanie skomfortniť pre občanov, prečo by sme to neurobili,“ zakončil zastupujúci minister.

J. NAĎ: Každý, kto sa bude chcieť testovať doma, bude mať tú možnosť

Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross