No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Sieť stredoeurópskeho obchodného rozvoja otvára svoje brány aj v meste

perex-pozvankaKancelária Siete stredoeurópskeho obchodného rozvoja (Hungarian National Trading House, HNTH) otvára svoju novú pobočku v Rimavskej Sobote. Udeje sa tak v piatok, 15. januára o 14:00 v priestoroch Veľkej zasadačky v Mestskom kultúrnom stredisku. Súčasťou slávnostného otvorenia pobočky budú aj prednášky na rôzne témy ako je konštrukcia HNTH Siete stredoeurópskeho obchodného rozvoja a ponúkané služby pre malých a stredných podnikateľov či úloha cezhraničných vzťahov v regióne. Ako ďalej pre Rimava.sk povedal Erik Hanyus, vedúci kancelárie, zatiaľ majú viac ako 60 overených registrácií. „Medzi registrovanými sú zástupcovia miest a obcí ako aj miestni podnikatelia,“ dodal.

Kancelária Siete stredoeurópskeho obchodného rozvoja (HNTH) slúži na rozvoj zahraničného obchodu Maďarska s inými štátmi po celom svete. Podľa Hanyusa cieľom tejto pobočky bude prezentovať slovenské firmy na maďarskom trhu so zreteľom na zvyšovanie efektívnosti maďarského exportu. „Kvôli tomu budeme usporadúvať rôzne stretnutia v Rimavskosobotskom regióne. Prednášky budú tematické, teda pozveme si konkrétne firmy z regiónu, ktoré sa takto môžu prezentovať pred ostatnými spoločnosťami či už slovenskými alebo maďarskými,“ doplnil vedúci kancelárie.

Ako poznamenal ďalšou aktivitou, ktorú rovnako ponúkajú bezplatne je tlmočníctvo, a to formou tzv. kancelárie prvého kontaktu. „Keď k nám príde záujem a chce si založiť firmu a nevie sa orientovať v účtovníctve či zákonoch, tak v tomto mu pomôžeme,“ upresnil Hanyus a dodal, že ich úlohou je aj zbierať firmy a ich údaje, z ktorých vytvárajú súbor alebo katalóg spoločností podľa odvetví a bezplatne bude slúžiť pre záujemcov, ktorí by mali záujem o spoluprácu s inými spoločnosťami.

Kancelárií tohto typu je podľa Hanyusa na Slovensku sedem. „Máme kancelárie aj v iných krajinách Európy ako je Rumunsko či Česko, ale aj v Amerike či dokonca v Šanghaji,“ uviedol kancelárie.

„Slávnostné otvorenie bude v rukách riaditeľa HNTH Petra Skapinyecza,“ povedal Hanyus. Ako poznamenal prítomným sa príhovorí aj maďarská veľvyslankyňa na Slovensku Eva Czimbalmosné Molnár, primátor mesta Jozef Šimko ako aj Peter Kiss-Marciu, vedúci odboru rozvoja pohraničného hospodárstva z Ministerstva hospodárstva a zahraničných vecí.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross