No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Silvestrovské oslavy budú v mestách v znamení ohňostrojov a hudby

perex-ohnostrojOslavy v závere roka budú i tento rok v mestách Gemera a Malohontu tradičné, rok 2016 ukončia a ten nový privítajú ohňostrojom i hudobným programom na námestiach. Nebudú chýbať ani príhovory primátorov a v Hnúšti i varené víno.V Rimavskej Sobote na Hlavnom námestí bude od 23-tej hodiny hrať hudba. Ako uviedol pre Rimava.sk prednosta mestského úradu Štefan Szántó, pred polnocou sa má občanom prihovoriť primátor mesta Jozef Šimko, nasledovať bude ohňostroj a zábava do jednej hodiny ráno.

V Hnúšti silvestrovský ohňostroj spustia pol hodinu po polnoci. Ako povedal pre Rimava.sk primátor mesta Michal Bagačka, o polnoci si ešte ľudia blahoželajú doma v kruhu blízkych, a preto s ohňostrojom počkajú do 00:30 hod. Rovnako aj on, ako primátor, sa prihovorí obyvateľom Hnúšte. „Bude sa podávať aj primátorské varené víno,“ doplnil.

Ohňostrojom skončia ten starý rok a zároveň začnú ten nový aj v meste pod Hradovou, v Tisovci. Silvestrovské oslavy však budú dvojnásobné. O polnoci budú oslavy na námestí v Tisovci a o pol hodinu neskôr v Rimavskej Píle.

Rovnako aj v Lučenci nebude chýbať príhovor primátorky Alexandry Pivkovej, polnočný ohňostroj a hudobný program. Ako Rimava.sk informovala hovorkyňa mesta Michaela Hrnčiarová program na Námestí Republiky začne o 22:30 hod. a potrvá až do 01:00 hod.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross