No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠIMKO vs. ČEMAN a SOJKA: V búrlivej debate primátor navrhol aj vzdanie sa mandátov

Rimavskosobotský primátor Jozef Šimko a poslanci mestského zastupiteľstva, Július Sojka a Ján Čeman sa včera popoludní stretli v televíznej debate, počas búrlivej diskusie padol zo strany primátora aj návrh na spoločné vzdanie sa mandátov. Pre Rimava.sk to uviedol Ján Hronček, redaktor GTV, kde poslanci aj primátor diskutovali o niekoľkých témach z diania v samospráve.

Podľa slov redaktora bola debata hektická, plná emócií, ktoré sa stupňovali, včerajšiu atmosféru  podľa neho možno pokojne označiť za napätú. Ako uviedol, v mnohých oblastiach sa opäť ukázalo, že poslanci aj primátor majú protichodné názory. Každý z nich si pripravil témy diskusie, primátor chcel hovoriť o kauze fitnescentra na Sídlisku Západ, tobogane na Kurinci, dopravnom ihrisku a úsporných opatreniach, ktorými chce ušetriť. Bývalý viceprimátor a poslanec Ján Čeman okrem toho predniesol tému výstavby sociálnych bytov na Dúžavskej ceste a prenájom mestských priestorov súkromnej strednej škole. Poslanec Sojka otvoril aj tému koncepcie rozvoja mesta.

„Debata sa niesla v podobnom duchu, ako to častokrát vidíme na zasadnutiach mestského zastupiteľstva. Mňa osobne však prekvapilo, keď primátor navrhol, aby sa všetci traja vzdali mandátov, ak nekonajú v prospech mesta,“ povedal redaktor Hronček.

Diskusiu primátora a poslancov bude GTV vysielať už dnes podvečer od 16-tej hodiny. Budeme sa jej venovať aj na Rimava.sk, kde bude tiež odvysielaná.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross