No active "ca-sidebar-197687" sidebar

VIDEO: Primátor v televíznej diskusii poslancom vyčítal, že sú brzdou rozvoja mesta

Podľa primátora sú poslanci v niektorých prípadoch brzdou rozvoja Rimavskej Soboty aj jeho práce. Jozef Šimko sa takto opakovane vyjadril v televíznej diskusii, na ktorú vyzval poslanca Jána Čemana a Júliusa Sojku. Vo viac ako 90 minútovej debate hovorili o detskom dopravnom ihrisku, úsporných opatreniach, hospodárení samosprávy, o kauze fitnescentra na Sídlisku Západ ale aj o výstavbe sociálnych bytov a iných témach. Primátor poukázal na to, že v mnohých prípadoch nesúhlasí s názormi poslancov, tí mu vyčítali, že neraz prichádza s krokmi, o ktorých nie sú informovaní.

„Skúste s nami spolupracovať, skúste nám oznamovať svoje ďalšie kroky, pretože prichádzate s takými krokmi, o ktorých nič nevieme," uviedol v debate poslanec Sojka a spoločne s poslancom Čemanom primátorovi pripomenuli, že sa má predovšetkým riadiť zákonmi o obecnom zriadení, verejnom obstarávaní a slobodnom poskytovaní informácií. „Vy niečo oznámite, že idete robiť a my sme vedľa,“ podotkol Sojka a poukázal na príklad verejných obstarávaní (VO) súvisiacich s vývozom odpadu. „ O ničom sme nevedeli. To poslanci nemajú vedieť, aké budú podmienky vo VO? Načo sme tam potom? My kopeme nejakú inú ligu ako Rimavská Sobota? Veď tam je 19 poslancov, ktorí do toho majú čo povedať. A keď sa pýtame, hovoríte o brzdách, o neinformovaných a podobne. Viacej komunikujme a počúvajme aj tých druhých,“ poznamenal poslanec Sojka na adresu primátora.

.

Odvysielané so súhlasom GTV.

Poslanec Ján Čeman v závere rozhovoru poukázal na Hnúšťu, ktorá dostala 2 milióny eur na rozšírenie priemyselného parku od dosluhujúcej vlády. „Treba si všimnúť a brať si vzory aj z tohto, skúsiť nájsť spoluprácu, riešenia, hľadať cestičky, nesedieť tu pred kamerami, ktoré nič nevyriešia, toto neprinesie peniaze ani tomuto mestu ani občanom. Netreba sa pretŕčať v televízore, v novinách, treba sa zobrať a ísť do Bratislavy, ísť tam, kde sú peniaze a hľadať spoluprácu a pokúsiť sa otvárať dvere, toto je budúcnosť ako prísť k peniazom, ktoré netreba vracať, ako prísť k pracovným príležitostiam, ktoré pomôžu udržať a stabilizovať pokles Rimavskej Soboty,“ povedal Čeman.

Primátor vzápätí uviedol, že mieru nezamestnanosti sám nevyrieši, bez pomoci Vlády SR, SARIA a samosprávneho kraja. „Ale pokiaľ by som ja konal v zmysle názoru istých poslancov, samozrejme česť výnimkám, páni, tak toto mesto by bolo vo veľmi zlom stave. Videli sme čo ste dokázali za posledných osem rokov, ja to nedopustím,“ povedal Šimko a navrhol, aby sa vzdali všetci mandátov a nechali sa prevoliť. „Páni, mám taký pocit v niektorých prípadoch, len za to, že nemáte isté informácie, brzdíte rozvoj mesta Rimavskej Soboty a brzdíte prácu mojej osoby ako primátora mesta... Naštartoval som, konám pre občanov mesta Rimavskej Soboty ale v niektorých prípadoch ma brzdíte páni poslanci, a niektorí, samozrejme česť výnimkám, keby som Vás nemal, ja trikrát viac urobím pre mesto a pre občanov Rimavskej Soboty, to mi verte," ukončil Šimko televíznu diskusiu.

Zdroj: Rimava.skOdoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross