No active "ca-sidebar-197687" sidebar

Simona Šimová chodí rýchlosťou blesku a je najlepšia Európanka v Nordic Walkingu

Simona Šimová Mladá Lučenčanka, 27-ročná Simona Šimová sa len v marci tohto roka začala naplno venovať novej disciplíne v rýchlej chôdzi so špeciálnymi palicami. Už po troch mesiacoch získala na 12-kilometrovej trati titul európskej šampiónky. „Intenzívne sa Nordic walkingu venujem naozaj len od marca tohto roka, keďže behať nevládzem, ale zato rýchlo chodím, lebo sa vždy a všade ponáhľam. Preto mi táto disciplína vyhovuje,“ prezradila Simona. Majstrovstvá Európy boli v tomto roku vo Vysokých Tatrách.

Simona Šimová„Súťažila som na 12-kilometrovej trati v kategórii do 30 rokov. Zvládla som to za 1:38 hodiny. Mala som aj krízu a v náročnom horskom teréne som to nevzdala. Do finišu som dala všetko a vyšlo to," hovorí Simona, ktorá má aj zaujímavú prácu. „Venujem sa kultúre a slovenskému národu ako zamestnankyňa v Dome Matice slovenskej v Lučenci. Táto práca ma napĺňa, lebo cítim, že dávame ľuďom niečo pekné a aj uchovávame slovenské zvyky,“ vysvetlila majsterka Európy v Nordic Walkingu, Lučenčanka Simona Šimová.

Nordic Walking sa na Slovensko rozšíril z Fínska ako nový druh športu, ktorý si čoraz viac získava svojich priaznivcov. Ľudí zaujal aj v našom regióne. Šéfom klubu v Lučenci je Štefan Lieskovský. Mal nadváhu a v roku 2012 zašiel do Fínska, kde sa učil o chôdzi s paličkou. „Keď som sa vrátil do Lučenca, najprv som chodil po lese sám a postupne sa ku mne pridávali ľudia a my sme náš Nordic Walking klub ani nezakladali, on postupne sám vznikal,“ povedal pre Rimava.sk šéf Nordic Walkingu Štefan Lieskovský. „Je úžasné vidieť ako sa mladí, ale aj starší ľudia tešia z toho, že sa môžu prejsť po prírode, občas si robíme aj výlety do Tatier a dokonca už máme niekoľko jednotlivcov, ktorí sú takí dobrí, že už chodia na súťaže,“ pokračuje Lieskovský, ktorý vysvetľuje o čom vlastne chôdza so špeciálnymi paličkami je a že ju môže robiť každý. Viac o novom fenoméne sa dočítate v článku na Rimava.sk Chôdza s paličkami: Nový fenomén prospieva zdraviu a opantáva stále viac ľudí

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross