No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠIMONOVCE: Do konca prázdnin chcú obnoviť školskú budovu aj areál

5. augusta 2014 |  | |

škola v ŠimonovciachDeti, ktoré navštevujú materskú alebo základnú školu v obci Šimonovce v Rimavskosobotskom okrese, by sa po prázdninách mali vrátiť do vynovenej budovy. Zničenú strechu po májovej silnej búrke čiastočne opravili z poistky, teraz plánujú výmenu okien a vchodových dverí. Ako pre Rimava.sk ďalej uviedol starosta obce Ernest Lakatoš, na poschodí, kde je materská škola, výmenu okien zafinancujú vďaka peniazom z programu Progress. V dolnej časti, kde sa učia školáci, zaplatia nové okná z obecného rozpočtu. "Poslanci obecného zastupiteľstva schválili, že na obnovu obecného majetku si zoberieme pôžičku dvadsaťtisíc eur, formou refundácie," vysvetlil starosta a zdôraznil, že z tejto sumy chcú uhradiť čo najviac opráv. Okrem kúpy jedenástich okien a troch vchodových dverí do budovy školy v týchto dňoch začínajú aj s opravou chodníka v školskom areáli. Podľa slov starostu bol už nebezpečný. "Materiál máme nakúpený, ak nám to počasie dovolí, tento týždeň začneme," hovorí starosta.

Ako spomenul, menšiu investíciu si vyžiada ešte oprava strechy nad školskou jedálňou, kde ostala stará lepenka. "Rekonštrukciou už prešiel verejný rozhlas, chceli by sme ešte opraviť sociálne zariadenia v administratívnej budove aj okná na kultúrnom dome ak nám to vyjde," vyratúva starosta obecné plány z dvadsaťtisícovej pôžičky. Dodáva však, že obec by si ju vôbec nemusela brať, ak by si tamojší podnikatelia plnili povinnosti a načas platili dane, dlžná suma predstavuje približne 24 tisíc eur. Podľa jeho slov proces vymáhania prebieha, na niektorých "neplatičov" je však obec prikrátka. "Občania, ktorí poberajú sociálne dávky, tí zaplatia, lebo inak by prišli o peniaze, niektorí podnikatelia si však svoje povinnosti neplnia," hovorí starosta.

V Šimonovciach žije aktuálne takmer 600 obyvateľov. Podľa slov starostu je väčšina z ekonomicky aktívneho obyvateľstva nezamestnaná.

Zdroj: Rimava.sk


Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross