No active "ca-sidebar-197687" sidebar

ŠIMONOVCE: Nezamestnaní začali v obci vyrábať zámkovú dlažbu

12. marca 2015 |  | |

OU SimonovceV Šimonovciach v Rimavskosobotskom okrese sa tento týždeň začalo s výrobou zámkovej dlažby. Ide o projekt, na ktorý obec ešte v minulom roku získala dotáciu zo štátneho rozpočtu vo výške 15 tisíc eur. Použiť ich museli na nákup potrebného materiálu a náradia, o financie na mzdy by sa mala postarať obec.

Ako pre Rimava.sk uviedol novozvolený starosta Štefan Gál, pri výrobe zámkovej dlažby zamestnali troch ľudí. Podľa jeho slov nateraz pracujú vonku, vedľa obecného úradu. Dotácia, ktorú obec dostala, bola určené na kapitálové výdavky, rozpočet na projekt počítal s nákupom miešačky, vibračnej dosky či stola, fúrika, foriem, brúsky, laserového zameriavača, piesku na betón, cementu či rozbrusovačky ale aj ďalšieho náradia. Celkový rozpočet projektu však prevyšuje 22 tisíc eur, peniaze na mzdy majú ísť podľa zmluvy z vlastných zdrojov obce. Ako starosta uviedol, budú hľadať riešenie, ako nezaťažiť obecný rozpočet. Pri realizácii projektu spolupracuje aj s úradom práce. To, ako sa výroba dlažby osvedčí, podľa neho ukáže až čas. Potvrdil však, že nezamestnanosť je v Šimonovciach veľkým problémom, tak ako aj v iných obciach okresu.

O dotáciu žiadal ešte bývalý starosta Ernest Lakatoš, podpísal aj zmluvu o poskytnutí 15 tisícovej dotácie. Ako pre Rimava.sk exstarosta povedal,v projekte videl šancu, ako aspoň čiastočne zmierniť situáciu v obci, kde je väčšina ľudí bez práce. Podľa jeho slov sa v spolupráci s úradom práce dajú nájsť spôsoby, ako výrobu zámkovej dlažby udržať čo najdlhšie a tak, aby nebola finančnou záťažou pre obec.

Zdroj: Rimava.sk


Odoberajte novinky spravodajského portálu Rimava.sk, ktoré vám v e-mailovej schránke budú pristávať pravidelne.

Páčil sa ti článok? Zdieľaj ho
Diskusia k príspevku
Odporúčáme
No active "ca-sidebar-197688" sidebar
cross